יוזמה בבית היהודי: שריון מועמד דרוזי

בתמיכת הרב חיים דרוקמן: ח"כ מוטי יוגב עובד על היוזמה בחודשים האחרונים ● "אנחנו חייבים לדרוזים את שותפותם איתנו בחיים ובמסירות הנפש לביטחון המדינה"

Israel Hayom - - חדשות - יהודה שלזינגר

אחרי סערת חוק הלאום ובעיצומם של הדיבורים בבית היהודי על פתיחת השורות אל מחוץ לציונות הדתית, מתפרסמת לראשונה ב"ישראל היום" יוזמה חדשה - שריון מועמד דרוזי לרשימה המתגבשת.

היוזמה, שעליה עובד בחודשים האחרונים ח"כ מוטי יוגב, זוכה לתמיכתו של הרב חיים דרוקמן, מבכירי רבני הציונות הדתית. השבוע אף היו יוגב ואל"מ (מיל') אייל אסעד, יו"ר הסניף הדרוזי במפלגה, אצל הרב דרוקמן, שאמר כי הוא תומך במהלך המסתמן.

בוועידת הבית היהודי, שתיערך ביום ראשון הקרוב, צפויים חברי המרכז לאשר שורה של שינויים, ובהם גם אפשרות שלפיה היו"ר ישריין שני מתמודדים ברשימת המפלגה בעשירייה הראשונה ויהיה שריון נוסף בעשירייה השנייה. לפי יוזמת יוגב, אשר לה מסכים הרב דרוקמן, האחרון שבהם יוקצה לבן העדה הדרוזית. לדברי יוגב, למפלגה יש 3,000־כ מתפקדים מבני העדה.

ח"כ מוטי יוגב אמר כי "הבית היהודי זו מפלגה ציונית־דתית שיסודותיה הם האמונה בריבונו של עולם והנהגתו אותנו בקשר לעם ישראל, לתורת ישראל, לארץ ישראל ולמדינת ישראל. רבים בקרב הדרוזים, גם בעבר, הצביעו לבית היהודי־מפד"ל בעברנו, דווקא משום כך שהעריכו את האמונה באל ואת המתחייב ממנה בנאמנות. אנו חייבים גם לדרוזים את שותפותם איתנו בחיים ובמסירות נפש לביטחון המדינה ולביטחון הפנים, מסירות שאף גבתה מהעדה הדרוזית מחיר דמים כבד. חובתנו המוסרית לראות בהם שותפים נאמנים".

אל"מ (מיל') אייל אסעד סיפר בפגישה עם הרב דרוקמן כי "היה לי חבר שאבא שלו היה יהודי אמיתי, בכל ערב שבת הזמין אותי. היה לומד, הוא היה גאון. הוא היה ניצול שואה. דרכו למדתי את הנפלאות בתלמוד, בתורה, בגמרא. דרכו למדתי את ההיסטוריה. בזכותו קראתי הרבה ספרים, ספרי קודש, הרמב"ם, הרמב"ן, רש"י. אפילו אימצתי מנהגים בבית שלי, כמו מזוזה. הייתי עיקש מאוד ללמוד גמרא אצל הרב אמנון יצחק. "שיקרתי שקר לבן, לא אמרתי להם שאני גוי, כי רציתי ללמוד. תוך כדי שירותי במשמר הגבול הבנתי שהזהות היהודית, לא הישראלית, היהודית, חזקה יותר. מדינת ישראל היא הנס הכי גדול שקרה באלפיים השנים האחרונות. כאדם, כחובב ציון, אני מאוד מודאג. כבר נאמר ביחזקאל, עתידים בני ישמעאל לחולל מלחמות על העולם כולו, ואנחנו רואים את זה היום. "לא צה"ל, לא הכור בדימונה, רק ה' יציל אותנו. באתי למפלגה כי לא צריך לפחד בבית שלי. הבעיה שלנו היא שבמקום לחפש אחדות, אנחנו עסוקים בלריב. המחבל שביצע את הפיגוע בברקן לא בדק מי אשכנזי או ספרדי, אלא רצח אותם כי הם יהודים".

מוטי יוגב, אייל אסעד והרב דרוקמן. "חובתנו לראות בדרוזים שותפים"

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.