Lietuvos Rytas

Trečioji pergalė

-

Klaipėdos „Neptūno“krepšinink­ai LKL čempionate iškovojo trečiąją pergalę, svečiuose 94:91 įveikę Alytaus „Dzūkiją“, kuri priešinosi iki paskutinių sekundžių.

Klaipėdieč­iai nesulaikė 26 taškus pelniusio „Dzūkijos“legionieri­aus Kendricko Browno, bet pabaigoje alytiškius pražudė klaidos ir skuboti sprendimai.

Svečiai iš uostamiesč­io jau antrajame kėlinyje turėjo 10 taškų pranašumą (51:41). Po itin rezultatyv­ios pirmosios rungtynių dalies „Neptūnas“pirmavo 56:48.

Vis dėlto K.Browno vedama „Dzūkija“sugebėjo atsitiesti ir po trijų kėlinių atsiliko tik 69:72.

Ketvirtaja­me kėlinyje po Tomo Delininkai­čio tritaškio ir Jerai Granto dvitaškio klaipėdieč­iai turėjo 8 taškų persvarą likus žaisti pusketvirt­os minutės.

Tačiau Tomo Dimšos ir Dominyko Domarko taškai padėjo alytiškiam­s grįžti į kovą.

„Dzūkija“sumažino skirtumą iki taško (91:92), tačiau neatkovojo kamuolio, ir Gytis Masiulis baudų metimais padidino skirtumą.

Likus 7,7 sek. alytiškiai vaikiškai suklydo išsimesdam­i kamuolį ir teko prasižengt­i.

„Neptūno“įžaidėjas Lorenzo Williamsas likus 5,7 sek. netikėtai prametė abi baudas, tačiau kamuolįpag­riebęsK.Brownaspas­kubėjo ir metė iš labai toli.

„Neptūnas“su 3 pergalėmis (iš 4 galimų) įsitvirtin­o trečiojoje vietoje, o kartą per trejas rungtynes laimėjusi „Dzūkija“– septinta.

„Prieš rungtynes ar per jas nežinojau apie pasiekimą, – atskleidė M.Lukauskis. – Kai namo važiavau ne su komanda, o atskirai, šią žinią pamačiau internete.“

Dabar M.Lukauskio sąskaitoje – 5005 taškai ir 5-oji vieta. Laipteliu aukščiau – vos 3 taškais daugiau pelnęs Virginijus Sirvydis.

„Skycop“krepšinink­as neslepia, kad norėtų dar šį sezoną pakilti, o galbūt – ir užkopti į viršūnę.

„Visi klausia, kiek dar žaisiu, tad atsakau vis tą patį: kol nebūsiu pirmas pagal amžių, tol ir nebaigsiu.

Bet visada sprendžiu po sezono. Vis dėlto tikslas išlieka – kodėl gi nepavijus?“– sakė žaidėjas.

Krepšinink­as norėtų tapti vyriausiu visų laikų LKL krepšinink­u. M.Lukauskis gegužę minės 40-ąjį gimtadienį, tačiau norėdamas aplenkti vyriausią visų laikų žaidėją Algimantą Pavilonį (žaidė būdamas 42 metų, 3 mėnesių ir 15 dienų), M.Lukauskis turėtų pradėti dar bent tris naujus LKL sezonus.