DEGREES TO BE CONFERRED AND DIPLOMAS TO BE AWARDED IN PERSON
Doctor of Philosophy
Yasmin H Abdul Aziz, Sikiru Afolabi Adebileje, Haider Abdulrazzaq Abed AlDarraji, Fatemeh Asghariomabad, Linda Anita Buss, Justine Carmel Camp, Pauline Grace Dawson, Dhanya Hariharan Nair, Marion Sigrid Kennedy, Shirley Ann Keown, Bronwen Margaret McNoe, Aarati Poudel, Aarthi Rajesh, Graciela RiveraMunoz, Shivani Sethi, Nathan John Skinner, Megan Rebecca Stark, Zoe Ward, Zhaoyang Xu, Amber Faye Young.
Bachelor of Science
Nicholas Bateup Page.
Master of Sport Development
and Management
Jack Harrison Gibson Lang, distinction; Joshua Paul, distinction; Eamon George Reily, distinction; Garima Singh, distinction; Shourabh Vittalmurthy, distinction.
Master of Applied Science
Brittany Elizabeth Jones: quantitative genetics, distinction; Eugene Thomas Kavale: environmental management, distinction; Imogen Kate Mahon: science and natural history filmmaking, distinction; Damian Marcel Peyroux: environmental management; Gabriel Maikal Winders: quantitative genetics, credit; Matthew Robert Wright: environmental management, distinction.
Bachelor of Applied Science
Joshua Paul Achten, Laura Margaret Bray Anderson, Emily Jane Hope Biddulph, Alice Kate Bird, Emma Maree Crewe, Rosie May Dawson, Benjamin Harry Chambers Donkers, Nicole Megan Fahey, Nadia Clare Ford, Cheviot Dundee Marshall Fraser, Trent Peter Freeman, Joshua Steven Frank FurjesCrawshaw, Oliver Fussey, Brooke Olivia Rose Greenslade, Annabel Hannah Harnett, Fergus Edward Kirk, Monique Johanna Kuik, Ruby Elizabeth McNamara, Nicholas James Murray, Samuel Nicholas O’Brien, Esther Ruth Reidy, Max James Neale Saunders, Usman Shah, Oliver Alexander Shivnan, Katelyn Georgia Simpson, Mikaere Gavin Teki, Hannah Marise Rivera Torres, Libby Trevelyan, Lauren Grace Vodanovich, Hanna Zouggari Ben El Khyat.
Bachelor of Physical Education
Jack Robert Johnston
Bachelor of Surveying and
Bachelor of Commerce
Sam Te Rei Pene.
Bachelor of Surveying
Kobi Harold Abrahamson, credit; Ian Steven Cairns; Connor Jack Cleghorn; Finley Christopher Deller, credit; Brendan Scot Elder; Benjamin Matthew Grant, credit; Jack Harrison Guerin; Megan Jane Harris, credit; Caleb John Henry, credit; Luke Jade Horton; Samuel Wilson Johnston; Jahdal Zachariah Moana Jordan, credit; Samuel Kevin Keenan; Kate Barbara Laracy; Harrison George Long, credit; Marc Michael Mackereth; Brodie James Manson, credit; Isaac Hunter Marshall; James Adam Guy Thurston McInnes, credit; Benjamin Thomas William McKinlay, credit; Pierce Logie McLeod, credit; Joshua Scott McMurray, distinction; Nelson Quinn Carruthers Mears, credit; Harry John Middleton, credit; Richard David Needham, distinction; Nikau Mason Newman; Kade Samuel Phillips, distinction; Charlene Hong Hue Phuong, credit; Maxwell Duncan Hvidberg Rasmussen; Liam Hugh Rees, distinction; Callum Tipo Jason Rio; Dominic Philip Scahill, distinction; Jessie Creighton Scurr, credit; Liam Alexander Kenning Sercombe, credit; Nicholas James Siemelink, credit; Connor Ian Patrick Sutherland; Elliott James Thorpe, distinction; Nicholas Edward Holdsworth Wall, credit; Max Peter Worden, credit; Christopher Julius Wouters; Chao Zhang, distinction.
Master of Health Sciences
Dorothy Montecillo Cabunilas (endorsed nursing (clinical)), distinction; Helen Fay Heenan (endorsed nursing (clinical)), distinction; Tiffany
Karen McLean (endorsed nursing (clinical)), credit; Aimee Grace Miles (endorsed nursing (clinical)), distinction; Scholastica Sussanah O’Bery (endorsed nursing (clinical)), distinction; Zhen Pan (endorsed nursing (clinical)), distinction; Matthew Lawrie Short (endorsed musculoskeletal management); Julie Christine Smith (endorsed nursing (clinical)), distinction; Hanna Fern Van der Giessen, credit.
Bachelor of Health Sciences
Francis Muir Donaldson, Hayley Jane Lodge, Katey Alison Mitchell, Natane Kiriata O’Brien.
Bachelor of Biomedical Sciences with Honours and Bachelor of Biomedical
Sciences
Sophie Lingxuan Qiu: Bachelor of Biomedical Sciences with Honours: drugs and human health, first class.
Bachelor of Biomedical Sciences with Honours
Hannah Elizabeth Boswell: infection and immunity, first class; Hazel Margarita Joy Sisson: infection and immunity, first class.
Bachelor of Biomedical
Sciences
Adrita Tasmia Arif, Stephanie Elizabeth May Baldwin, Harry Curran Becker, Jessica Brooke Chapman, Maeve Catherine Keenan Cleary, Abida Denny, William Marmaduke Dixon, Robert Martin Fridd, Manpreet Kaur, Emma Isabel Lester, Caroline Grace Paterson Lyons, Zainab Mohibi, Asa Mufaro Ngirazi, Kate Olivia Orsborn, Priyasha Parekh, Jaishree Patel, George Francis Verity Paterson, Lauren Wei Wern Phang, Ruth Mei Shing Phang, Malshi Premaratne, Finlay Charles Blackmore Reese, Eve Rebecca RobsonClark, Georgia Rose Sevier, Nicolas Joe Smith, Eloise Kelly Stevens, Aimee Marie Stewart, Laura Rose Brodie Wilkinson, Sarah Kate Isabella Woods.
Bachelor of Radiation Therapy
Grace Olivia Burnett, Ariana Jane Raukura Cann, Mahima Ravindra Chauhan, Greer Isabella Halcrow, Georgia Kate Hay, Raymond Tavonga Hove, Freya Jayne Jackson, Neesha Jagtap, Nadia Sophia Evelyn Kahan, Helen Sau Lan Lee, Penny Li, Rebekah Annie McCafferty, Hayley Jean Miller, Rohini Mohan, Eleanor Lindsay O’Keeffe, Olivia Mary Pattinson, Brianna Maree Richardson, Tessa Eleanor Sherlock, Angela Trindade.
Bachelor of Medicine and
Bachelor of Surgery
Laken Kelly Baker, Adam Pouiva Faatoese, Karl Scott Grice, Ziyu Huang, Emma Alex McIntyre, Yuxuan Ou, Meghan Jane Scanlan, Jared Paora Smiler, Kapo Wairua Ki Te Waipounamu Stephens.
Master of Public Health
Brooke Hannah Craik, distinction; Colette Louise Parai, credit.
Bachelor of Dental Surgery
Sheela Sushil Sharma.
Bachelor of Pharmacy
Pilar Beatriz Robinson Gonzalez, distinction.
Bachelor of Physiotherapy
Samantha Lee Epskamp, credit; Leone Josephine Aldersey Humber, credit; Abbie Jacinda Ionas, credit; David Malcolm Chuen Moon Marshall, credit; Alistair Bateup Page, credit; Kiara Bern Alinas Quirante, credit; Yoka Maria Tang; Laura Margaret Trip, credit.
Postgraduate Diploma in
Applied Science
Priyanka Santosh Lokhande: telecommunications, credit.
Postgraduate Diploma in Sport Development and Management
Georgia Rose Round, credit; Grace Hine Tapsell, distinction.
Postgraduate Diploma in
Health Sciences
Amy Louise Burrough (endorsed nursing), distinction; Aleesa Jayne McKenzie (endorsed nursing), distinction; AmandaJane Mitchell (endorsed nursing), credit.
Postgraduate Diploma in
Health Management
Myo Eindray Cho, credit; Daoguang Wang, credit.
Postgraduate Diploma in
Medical Technology
Brydon Zena Harrington (endorsed cardiology); Laura Margaret Harrison (endorsed Cardiology), credit.
Postgraduate Diploma in Sport
and Exercise Medicine
BeverlinaLoa Ivy Nimarota, credit.
Postgraduate Diploma in Child
Health
Tharsika Jayarooban.
Postgraduate Diploma in
Public Health
Faithing Elizabeth Notoa.
Postgraduate Diploma in
Surgical Anatomy
Jared Ethan Campbell, distinction.
Diploma for Graduates
Mirjana Moffat (endorsed anatomy).