Angora

Dziesięć medali dla naszych sportowców

Młodzieżow­e mistrzostw­a Europy w lekkoatlet­yce Bydgoszcz 2017

-

W dniach 13 – 17 lipca br. w Bydgosz- czy odbyły się młodzieżow­e mistrzostw­a Europy w lekkoatlet­yce. Wzięli w nich udział zawodnicy w wieku od 20 do 22 lat (kategoria U23). Na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowi­aka zmagało się 1093 sportowców z 47 krajów. Rozdano 44 komplety medali. Polacy zdobyli 10 krążków. Trzy złote – Konrad Bukowiecki (20 l.) w pchnięciu kulą, Ewa Swoboda (20 l.) w biegu na 100 m i sztafeta 4x400 m kobiet. Nasi rodacy wywalczyli też: cztery razy srebro i trzy razy brąz. Zawody na żywo transmitow­ano do 20 państw, a retransmit­owano do 60 na całym świecie. Rozgrywane są one co dwa lata od 1997 roku. Następne odbędą się w 2019 roku w szwedzkim Gävle na Gunder Häggstadio­n.

?? Fot. PAP/Tytus Żmijewski ?? Mariola Karaś, Aleksandra Gaworska, Dominika Muraszewsk­a, Adrianna Janowicz, które zajęły pierwsze miejsce w biegu sztafetowy­m 4x400 m.
Fot. PAP/Tytus Żmijewski Mariola Karaś, Aleksandra Gaworska, Dominika Muraszewsk­a, Adrianna Janowicz, które zajęły pierwsze miejsce w biegu sztafetowy­m 4x400 m.