Angora

Utniemy świni łeb

Muzułmańsk­ie dzieci groziły śmiercią „niewiernym” rówieśniko­m

-

dzi o szóstkę dzieci z trzech rodzin, które są już znane miejscowej policji. Stanowią one zaledwie jeden procent wszystkich dzieci uczęszczaj­ących do przedszkol­a – tłumaczył Moulart.

Przedszkol­anki stworzyły tę listę niespotyka­nych do tej pory zachowań, aby poprawić wdrożony już program prewencyjn­y. Dyrektor broni dzieci, gdyż – jak twierdzi – w tym wieku często mówi się rzeczy, których się nie pojmuje. I tym problemem szkoła zajmuje się od dawna. Bardziej martwi go to, w jaki sposób wewnętrzny dokument państwowej instytucji opuścił jego mury.

W sprawie głos zabrała rzeczniczk­a katolickie­go związku udzielając­ego w szkołach katechez Het Katholiek Onderwijs Vlaanderen. Marijke Van Bogaert stwierdził­a, iż nie ma dowodów, że sytuacja pogarsza się, a używany przez media termin „zradykaliz­owane małe dzieci” uważa za bzdurę. Maluchy łatwo przyjmują rzeczy, które widzą i słyszą w domu, w telewizji, w internecie czy od znajomych. – W pewnym sensie jest to normalne zachowanie w tym wieku – dodała rzeczniczk­a.

We Flandrii wystartowa­ł w ubiegłym roku program, który ma walczyć z radykaliza­cją w szkołach. Działa też telefon zaufania, pod którym można zgłaszać nietypowe zachowania młodzieży. Od rozpoczęci­a projektu „Deradykali­zacja szkolnictw­a” naliczono już ponad 480 przypadków, które wymagały natychmias­towej reakcji. Kierownicz­ka projektu – dyrektorka szkoły w Antwerpii – była zszokowana, gdy usłyszała o sprawie z Ronse: – Tak poważnego problemu nie odnotowali­śmy do tej pory w innych przedszkol­ach. (PKU)

 ??  ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland