Złapane w sieci

Angora - - Na Skróty -

MILIARD DLA WŁADZY Jak ujawniła „Rzeczpospolita”, kancelarie obsługujące głowę państwa, posłów i senatorów planują na przyszły rok największe wydatki od lat. W sumie mają przekroczyć 1 mld zł!

Gdy półtora roku temu do Sejmu wpłynął projekt ustawy podwyższającej uposażenie ministrów, wiceministrów i posłów, Paweł Kukiz nazwał go programem Koryto+. Wówczas pod naporem krytyki partia rządząca natychmiast wycofała się z projektu. Gdybyśmy posłużyli się terminologią ukutą przez Kukiza, to mamy dziś do czynienia z propozycją programu Koryto+ bis. Okazuje się bowiem, że oczekiwania Kancelarii Sejmu, Senatu i Prezydenta co do przyszłorocznego budżetu tych instytucji wzrosły od kilkunastu do niemal 25 procent. (koryto+ bis)

Za to program drożyzna+ ostatnio mocno przyśpieszył. (Prawdziwy Wolak)

Trudno uwierzyć, że dobra zmiana ma na swoje podwyżki, pomniki, limuzyny, na kościołowe wydatki, a nie ma na służbę zdrowia, zobowiązania po 77 latach dla sybiraków, godziwe emerytury i renty (...). (dziwnyswiatsprawiedliwosci)

(...) Obecnie mamy władzę, która wrzuciła pięćset plus na kredyt, który społeczeństwo będzie musiało spłacić, a sobie napycha kieszenie w zawrotnym tempie (...). (kin)

To oni nie pracują dla idei?! (zdziwiony „ciemny lud”)

Pamiętacie, kto powiedział: „Rząd się sam wyżywi”? Chyba Urban, nie? (emeryt)

A może chcecie spożywać mirabelki i szczaw? (grekan)

Ośmiorniczki za parędziesiąt złotych to był dopiero przekręt... To się dopiero nazywa relatywizm moralny... (tortowy urodzinowy)

A ja jestem ciekawy, co na to powiedzą wyborcy jedynie słusznej partii. (xx)

Dobrym pracownikom i skutecznym należy się! Tylko przy okazji tej podwyżki dostaną i ci, którzy nic nie zrobili dla kraju oprócz rujnowania i donoszenia na Polskę. (irena w.)

Nie przesadzajcie. W budżecie jest mnóstwo kasy. Wszystkie rządy ściemniały, ściemniają i ściemniać będą, że kasy wiecznie brak. (prawda kole)

I niech świat patrzy, jak szlachta się bawi. (niewolnik)

Przecież mamy najtańszy rząd. To jest rząd, który spożywa kiełbasę zwyczajną i kaszankę w Caritasie. To elektorat PiS-u delektuje się ośmiorniczkami i masłem droższym niż ośmiorniczki. (nie wyborca PiS)

Ta władza coraz bardziej zbliża się do hasła: „dobra, zmiana”. www.onet.pl, www.rp.pl, www.dorzeczy.pl

(bin)

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.