Tom Hanks przyjedzie do Bielska-Białej

Angora - - A To Polska Właśnie - Mnd

Monika Jaskólska, organizatorka akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”, spotkała się z aktorem w USA. Wkrótce Hanks otrzyma od mieszkańców miasta wymarzony urodzinowy prezent – odrestaurowanego fiata 126p. Hollywoodzki gwiazdor powiedział po polsku, że organizatorka akcji jest „fantastyczna” i obiecał, że odwiedzi Bielsko-Białą.

Monika Jaskólska, która spotkała się z aktorem w ramach organizowanego w Los Angeles Festiwalu Polskich Filmów (Polish Film Festival), poinformowała go, że auto wkrótce do niego trafi. Hanks nie krył zadowolenia, obiecał, że odwiedzi Bielsko-Białą.

Bielszczanka Monika Jaskólska na pomysł przekazania Hanksowi malucha wpadła w 2016 roku, kiedy amerykański aktor opublikował na portalach społecznościowych zdjęcia z małym fiatem, żartując, że to jego nowy samochód.

Jaskólska na jednym z portali społecznościowych zaproponowała, by mieszkańcy zebrali fundusze i kupili aktorowi taki właśnie samochód. Pieniądze, które by zostały, miały zasilić konto bielskiego szpitala pediatrycznego. Akcja ruszyła pod koniec ubiegłego roku, a odzew mieszkańców był entuzjastyczny. Ostatecznie zakup fiata sfinansował sportowiec Rafał Sonik. Auto przeszło gruntowną renowację w warsztacie i zostało uroczyście zaprezentowane w lipcu. Wkrótce powinno trafić do aktora.

Tom Hanks nie krył wdzięczności. Za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował organizatorom akcji i sam także wsparł finansowo bielski szpital pediatryczny.

(25 X)

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.