Być córką bossa Włochy

Samobójstwo, morderstwo, wypadek?

Angora - - Dziewczyny Są Z Wenus -

Pokrewieństwo może kosztować życie. Boss Pino Scaduto wydał wyrok na córkę Marię Caterinę, gdy ta związała się z karabinierem, co było sprzeczne z interesami cosa nostry i burzyło panujący porządek. Z kolei piękna i robiąca naukową karierę Maria Rita Lo Giudice pochodząca z mafijnej rodziny wyskoczyła z drugiego piętra, nie chcąc dźwigać ciężaru splamionego krwią nazwiska.

Na Sycylii nie ma przebaczenia dla zakazanej miłości. Pino Scaduto, rządzący klanem w Bagherii (prowincja Palermo), to boss starej daty, dla którego kodeks mafijny i honor są ponad więzy krwi. Kiedy odkrył, że Maria Caterina − oficjalnie od lat konkubina pionka jego klanu − zakochała się w karabinierze, zlecił synowi Paolo likwidację zhańbionej trójki. Nie mógł ścierpieć związku córki z mundurowym, przecieku informacji z klanu do państwowych służb i publicznego blamażu rodziny.

Odkąd nabrał podejrzeń, że także jego zatrzymanie podczas operacji Perseusz (aresztowano wtedy 94 osoby) było konsekwencją feralnej znajomości córki, w korespondencji z celi zaczął się odgrażać, iż w dogodnym momencie wręczy Marii Caterinie „prezent”. Miała nim być śmierć. Sam będąc w więzieniu, do wyrównania rachunków wyznaczył syna. Paolo Scaduto, jak zarejestrowano na podsłuchu, postanowił jednak postawić się ojcu i nie dać się wrobić w eliminację siostry.

2 kwietnia br. media podały wiadomość, że 25-letnia Maria Rita Lo Giudice popełniła samobójstwo. To wydarzenie prokurator Federico Cafiero de Raho nazwał porażką systemu, niepozwalającego być uczciwymi tym, których genetyczne korzenie tkwią w przestępczości zorganizowanej. Maria Rita z najlepszy-

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.