Egzamin na prawo jazdy zdawała 32 razy. Straciła je po dwóch tygodniach

Angora - - A To Polska Właśnie -

Policjanci ze żnińskiej drogówki zatrzymali kierującą, która przekroczyła dozwoloną prędkość. Kobieta nie tylko nie zastosowała się do znaków drogowych ograniczających prędkość, ale prowadziła po spożyciu alkoholu.

W miejscowości Ojrzanowo w powiecie żnińskim mundurowi z drogówki zatrzymali do kontroli osobowego forda, za którego kierownicą siedziała 31-letnia kobieta. Według pomiarów na pięćdziesiątce jechała o 23 kilometry za szybko. – Kontrola zakończyłaby się szybko, gdyby nie to, że policjanci podczas rozmowy z kierującą wyczuli od niej alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma ona prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Kobieta już straciła prawo jazdy, które uzyskała zaledwie 2 tygodnie temu. W rozmowie z mundurowymi przyznała się również, że aby zdobyć uprawnienia do kierowania autem, 32 razy zdawała stosowne egzaminy – informuje podinsp. Krzysztof Jaźwiński, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Żninie.

Kierująca po wykonaniu czynności służbowych przez policjantów została zwolniona, a pojazd przekazano rodzinie. 31-latce grozi kara grzywny, a nawet 2 lata więzienia. BOB

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.