Tajemnice zwierząt

Angora - - Te, Co Skaczą I Fruwają -

Owce potrafią rozwiązywać testy psychologiczne, z którymi mają problemy nawet małpy. W Australii mieszka sześć raz więcej owiec niż ludzi (120 milionów owiec). Zwierzęta te potrafią znaleźć zioła, które pomagają im na przykład na bóle brzucha lub kiedy zaatakują je pasożyty.

Ośmiornice można spotkać od tropików po bieguny. Głodujący głowonóg może zjeść swoją mackę. Podobnie jak jaszczurce ogon – odrasta mu nowa macka.

Mątwa to drapieżny głowonóg. Ma komórki pigmentowe. Dzięki nim może upodabniać się do otoczenia. Staje się niewidoczna i podstępem chwyta oraz pożera ofiarę. Mątwa wystrzeliwuje też ciemnobrązową substancję. Tworzy się wokół niej chmura i wtedy łatwiej upolować jej zdobycz.

Matka maleńkiego kota nie tylko myje go, ale w tym czasie także szczotkuje go szorstkim językiem. Pielęgnacja zajmuje kotom jedną szóstą życia, a zwierzę lubi, kiedy je wtedy głaszczemy. Przytulanie przypomina mu dzieciństwo. Przyzwyczaja się do nas, a ludzie się uspokajają. rze czerwonym lub brązowym. Z kilku par odnóży pierwsza ma duże szczypce. Są one bardzo zwinne. Mogą poruszać się do przodu i do tyłu. Niektóre kraby w razie niebezpieczeństwa mają zdolność odrzucenia swoich odnóży. Wcześniej nie występowały na terenach Antarktydy przez setki tysięcy lat, ponieważ ekosystem ze względu na niską temperaturę był chroniony przed drapieżnikami. Jednak z czasem, gdy temperatura zaczęła wzrastać, tereny te stały się ich ulubionym miejscem zamieszkania.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.