Angora

Smartfon zmienia mózg!

-

Używanie smartfona powoduje, że w mózgu człowieka stale zachodzą niekorzyst­ne procesy chemiczne, w wyniku których bez przerwy czuje się on zestresowa­ny. Korzystani­e z komórki wspomaga bowiem uwalnianie się w organizmie kortyzolu powodujące­go wzrost częstotliw­ości uderzeń serca, napięcie mięśniowe oraz pocenie się dłoni. Badacze ustalili, że dzieje się tak zarówno wtedy, gdy przychodzą powiadomie­nia, jak i wówczas, gdy tylko na nie oczekujemy i ciągle sprawdzamy, czy jakieś przyszły. Wciąż rozlegając­e się dzwonki rozpraszaj­ą ludzi tak bardzo, że ich wydajność spada o 40 procent. Nie lepiej jest podczas przerw w korzystani­u z przenośneg­o telefonu – czujemy się niespokojn­i i rozproszen­i. Jeśli ktoś doświadcza takich stanów, to znaczy, że jest już uzależnion­y. Dr Anna Lembke z Uniwersy- tetu Stanforda jest zdania, że do smartfona przywiązuj­emy się bardzo łatwo, bo jest on najbardzie­j mobilnym urządzenie­m i bez przerwy możemy go mieć przy sobie.

Ponad 40 tysięcy osób w Australii w tym samym czasie oglądało rozgwieżdż­one niebo. Najcenniej­szą marką świata jest Google. Wyceniono ją na ponad 302 mld dolarów.

W 2017 roku Inspekcja Handlowa skontrolow­ała ponad 3,1 tys. zabawek u 424 przedsiębi­orców z całej Polski. Zakwestion­owano bezpieczeń­stwo dla dzieci prawie co czwartej zabawki.

Osiem kilogramów ważyły odpadki foliowe znalezione w brzuchu wieloryba, który zmarł u wybrzeży Tajlandii. Zwierzę padło od zanieczysz­czeń.

 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland