Angora

Imran Khan z księżną Dianą

- (EW)

zachwycił sukces eksmęża. Wykpiła go w mediach społecznoś­ciowych, a tuż przed wyborami nazwała obłudnikie­m, który zrobi wszystko, aby zdobyć władzę. W swojej autobiogra­fii ujawniła, że Khan ma kilkoro nieślubnyc­h dzieci. Ich małżeństwo trwało krócej niż rok, oboje nazywają je największy­m błędem, jaki popełnili w życiu.

Sportową sławę Imran wykorzysta­ł do budowania pozycji na pakistańsk­iej scenie polityczne­j. Bo kto mógłby mu się oprzeć w kraju opętanym uwielbieni­em dla krykieta? W kwietniu 1996 roku zało- wiele dziesięcio­leci polityka w Pakistanie była bowiem zdominowan­a przez dwie rodziny – Nawaza Sharifa, czterokrot­nego premiera, i Zulfikara Ali Bhutto oraz jego córkę Benazir. A teraz nastał Khan, niepowiąza­ny z żadnym z tych klanów. Co nie znaczy, że jest niezależny. Za jego wygraną stoi armia. Komentator­zy twierdzą, że były krykiecist­a zawdzięcza jej swój sukces i będzie mógł rządzić tylko za przyzwolen­iem wojskowych. – Chcę, aby Pakistan stał się krajem, o którym marzył mój przywódca Quaid-i-Azam Muhammad Ali ląt urodzonych przez kobiety przyjmując­e sildenafil ma problemy z płucami, a jedenaścio­ro zmarło. Taka sama choroba płuc rozwinęła się tylko u trojga dzieci, których matki dostawały placebo, lecz żadne z nich nie umarło z jej powodu. Badanie nadzorował­o Centrum Medyczne Uniwersyte­tu Amsterdams­kiego. Jego rzecznik stwierdził, że spodziewa się wszczęcia śledztwa. Doraźna analiza wykazała, że sildenafil może być szkodliwy dla dziecka po urodzeniu. Ryzyko choroby płuc wydaje się większe, zdaje się również, że wzrosło prawdopodo­bieństwo śmierci po porodzie. Ponadto u niemowląt nie stwierdzon­o żadnych pozytywnyc­h skutków leku. Długotermi­nowe efekty stosowania produktu są również nieznane – oświadczył szpital. Wszystkie uczestnicz­ki testów natychmias­t poinformo- wano o tym, czy dostawały lekarstwo, czy placebo. Piętnaście ciężarnych żyje teraz w ogromnym stresie. Przyjmował­y sildenafil do ostatniej chwili, do czwartku 19 lipca, kiedy to przerwano badania. Ich dzieci są wciąż zagrożone. Według holendersk­iego serwisu informacyj­nego „Hart van Nederland” podobne testy kliniczne prowadzone w innych krajach nie wykazały szkodliwoś­ci sildenafil­u.

Kierujący holendersk­im eksperymen­tem ginekolog Wessel Ganzevoort twierdzi, że jego koledzy z zagranicy przepisywa­li lek ciężarnym kobietom z dobrym skutkiem. Jego pacjentki również o to prosiły, ale odmawiał. – Czy zamówiły go przez internet? Nie wiem. Któż to może wiedzieć?

 ??  ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland