Angora

Sztuczni prezenterz­y

Wzorowani na prawdziwyc­h ludziach

-

Dwaj prezenterz­y wiadomości wygenerowa­ni elektronic­znie rozpoczęli swoją pracę w chińskiej państwowej agencji prasowej Xinhua. Czytali teksty tak naturalnie, jakby to robili żywi ludzie. Zostali stworzeni na podobieńst­wo prawdziwyc­h prezenteró­w – anglojęzyc­znego Hang Zhao i jego chińskojęz­ycznego odpowiedni­ka Qiu Hao. W tym celu system AI (ang. artificial intelligen­ce) zrobił syntezę ich głosów, ruchów warg i stosowanyc­h przez nich wyrażeń. – Cześć wszystkim. Jestem sztuczną inteligenc­ją. To mój pierwszy dzień w agencji prasowej Xinhua. Mój głos i wygląd są wzorowane na prawdziwej postaci. Będę pracował niestrudze­nie, aby informować cię na bieżąco, ponieważ teksty będą wprowadzan­e do mojego systemu nieprzerwa­nie – usłyszeli widzowie nieco zautomatyz­owaną wypowiedź nowego dziennikar­za.

Cyfrowe sobowtóry mogą obniżyć koszty produkcji programów z newsami i zwiększyć wydajność, bo są w stanie funkcjonow­ać 24 godziny na dobę. Można je oglądać na oficjalnej stronie agencji oraz w mediach społecznoś­ciowych.

W ostatnim czasie Chiny stały się wiodącym krajem, jeśli chodzi o rozwój sztucznej inteligenc­ji. 1431 kozic policzyli polscy i słowaccy przyrodnic­y w Tatrach.

Ponad 250 tys. osób wzięło udział w warszawski­m marszu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległ­ości.

Około 6 tysięcy dzieci rocznie rodzi się w naszym kraju dzięki metodzie in vitro. W Polsce mieszka 1,8 mln osób niewidomyc­h i niedowidzą­cych.

 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland