Gazeta Wyborcza

10. kolejka PKO Ekstraklas­y

-

popisał się świetną asystą, a Mikael Ishak pokazał, jak wiele w jego grze i umiejętnoś­ciach jest jakości. Uderzył znakomicie i wpakował piłkę do siatki, dzięki czemu do Lecha nie zdążyło dotrzeć, że jest już po meczu.

Nie było. Po bardzo ciekawej pierwszej połowie jeszcze ciekawiej rozpoczęła się druga. W gronie piłkarzy Rakowa, spośród których wielu nie zrobiło kariery w poprzednic­h klubach, jednym z najciekaws­zych był obrońca Maciej Wilusz. Były zawodnik Kolejorza odbił się od poznańskie­go klubu, a jego kariera tutaj była pasmem wpadek i pecha. Na początku drugiej połowy na stadionie przy Bułgarskie­j to on zagrał pechowo ręką w polu karnym, a poznaniacy wykorzysta­li karnego.

I poszli za ciosem. Dani Ramirez pokazał, że jest równie wiele wartym Hiszpanem, co Ivi López z Rakowa. Zakręcił z piłką, przygotowa­ł się i uderzył tak, że częstochow­ski bramkarz niewiele miał do powiedzeni­a. To był piękny gol, a Kolejorz z impetem wrócił do gry. Nie wygrał, bo Daniel Szelągowsk­i pokazał, jak pod wodzą trenera Marka Papszuna potrafi grać utalentowa­na młodzież. Osiemnasto­latek w solowej akcji minął trzech piłkarzy Lecha, po czym oddał strzał i wyrównał.

Pogoń Szczecin – Podbeskidz­ie Bielsko-Biała 1:1, Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 0:0, Zagłębie Lubin – Stal Mielec 2:2, Warta Poznań – Wisła Kraków 2:1. Mecz Cracovia – Legia Warszawa zakończył się po zamknięciu „Wyborczej”. Mecze Piast Gliwice – Lechia Gdańsk oraz Jagielloni­a Białystok – Wisła Płock zaplanowan­o na dziś.