Starcie na komisji weryfikacyjnej

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - WYDARZENIA -

Rozprawa komisji weryfikacyjnej poświęcona była kamienicy przy Poznańskiej 14. Część udziałów w tym budynku odzyskali spadkobiercy. Poprzez pośredników odkupiła je firma deweloperska Fenix specjalizująca się wremontach starych kamienic. Lokatorom drastycznie podniosła czynsze i zabiegała oeksmisje tych, którzy nie nadążali z regulowaniem rachunków.

– Miasto odcięło się od nas – mówił lokator Robert Migros. Wtórowała mu lokatorka Anna Thomas. – Jakby miasto mogło, toby nas w kałuży wody utopiło – mówiła.

Ratusz wskazywał, że 17 osób zkamienicy przy Poznańskiej dostało inne mieszkania komunalne. Robert Migros przyznawał, że o mieszkanie komunalne nie wystąpił. – Nie chcę się wyprowadzać. Wierzę wsprawiedliwość – mówił.

Prawniczka ratusza Zofia Gajewska zadała serię pytań Annie Thomas, m.in. dopytując, czy zalega z czynszem, oraz wskazując, że jak dotąd prokuratura nie stwierdziła nieprawidłowości. Przewodniczący komisji Patryk Jaki przy kolejnym pytaniu przerwał. – Słyszycie, co państwo przeszli w kamienicy. Próbujecie ich teraz przeczołgać, ja na to nie pozwolę – oświadczył. A gdy prawnicy protestowali, wykluczył ich z obrad.

Na popołudniowym briefingu wiceprezydent Warszawy Witold Pahl oświadczył, że wyrzucenie prawników przelało czarę goryczy. – Złożymy wniosek o wykluczenie przewodniczącego Jakiego z obrad komisji. Wielokrotnie już demonstrował, że nie jest bezstronny, co jest obowiązkiem nie tylko przewodniczącego komisji, ale i każdego jej członka.

Również wśrodę ratusz opublikował treść skargi złożonej wsądzie na wcześniejszą decyzję komisji weryfikacyjnej, dotyczącą nieruchomości przy Twardej 8/10. W lipcu komisja uchyliła zwrot działki, na której znajduje się budynek dawnego gimnazjum. Wuzasadnieniu decyzji znalazło się wiele ostrych sformułowań zarzucających stołecznym urzędnikom bierność i bezkrytyczne traktowanie dokumentów dostarczonych przez kupca roszczeń.

- Nie pozwolę na przeczołgiwanie świadków – stwierdził przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki, wyrzucając z obrad prawników ratusza. - Złożymy wniosek o wykluczenie Jakiego z komisji - zapowiada wiceprezydent Warszawy.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.