Światła albo „rondko”

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - OGŁOSZENIA DROBNE -

Na wczorajszej sesji radny PiS Marek Szary zaproponował, aby na tym skrzyżowaniu wybudować „rondko”. Wiceprezydent Konrad Frysztak od razu odpowiedział radnemu, że „rondko” nie powstanie, bo będzie sygnalizacja świetlna.

Wponiedziałek od rana trwało nakładanie na jezdnie Mieszka I przy dojeździe do skrzyżowania z Królowej Jadwigi pasów akustycznych.

– Zbyt szybko jadący samochód wpada wsłyszalne drgania, co ma spowodować, że kierowca zwolni. Jeżeli ktoś będzie jechał z prawidłową prędkością, efektu dudnienia nie będzie – wyjaśnia Dawid Puton, rzecznik MZDiK wRadomiu.

– Liczę na bardziej zdecydowane kroki. Linie wibracyjne to tzw. szamańskie amulety, które służą jedynie poprawie samopoczucia, że coś się zrobiło – komentuje Sebastian Pawłowski, inżynier transportu miejskiego. – Przykłady takich działań mamy na przejściu na ul. Szarych Szeregów, gdzie po kolejnych potrąceniach dodawano kolejne gadżety. Obecnie jest już to „przejście wszystko mające”, są mata wyhamowująca, migające lampki na jezdni inad nią, odblaskowe obwódki ibarierki, ajedyne, czego nie ma, to bezpieczeństwo, bo nadal dochodzi tam do potrąceń – uważa Sebastian Pawłowski.

Tak wyglądało bmw po piątkowym wypadku Drogowcy nakładają na asfalt na ul. Mieszka I linie akustyczne. To na tym skrzyżowaniu pod koniec lipca zginęły dwie osoby, awostatni piątek w kolejnym zdarzeniu trzy zostały ranne

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.