POWYŻEJ 60 PROC.

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - OGŁOSZENIA DROBNE -

Na taki poziom postęp robót na budowie drugiego etapu obwodnicy ocenia prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Ten odcinek trasy połączy rondo w ul. Otolińskiej z węzłem Bielska

– Aktualnie trwają prace na poboczach związane z profilowaniem skarp, dzięki którym możliwe będzie odprowadzanie wody – referował podczas wczorajszej konferencji prasowej na placu budowy Nowakowski. – Ustawiane są też fundamenty dla słupów oświetleniowych i ekranów akustycznych, które oddzielą obwodnicę od zabudowań.

Informacje dotyczące samej drogi uściślał szef ratuszowego biura inwestycji strategicznych Krzysztof Włodarczyk. – Na podbudowie, czyli odpowiednim kruszywie o grubości 18 cm, została już ułożona warstwa wiążąca z asfaltu. Jej grubość to 9 cm – mówił Włodarczyk. Teraz trzeba położyć jeszcze warstwę ścieralną, po której już będzie można jeździć.

Na 15 października zaplanowane zostało nasunięcie wiaduktu kolejowego na docelowe miejsce.

– Między 15 października a 5 listopada zamkniemy trasę kolejową – tłumaczył wiceprezydent Jacek Tere- bus. – Wówczas firma Skanska, która zajmuje się drugim etapem obwodnicy, i PORR, odpowiadający za etap trzeci, muszą wykonać szereg prac związanych nie tylko z tą inwestycją, ale również z sąsiednią, czyli przebudową ulic: Przemysłowa, Kostrogaj iWiadukt. Przypomnijmy: ten ostatni remont również prowadzi firma PORR. W tym czasie będzie też wykonane przejście pod wiaduktem wul. Wiadukt.

Obwodnica miała być gotowa do 30 listopada. Czy uda się zakończyć tę inwestycję wterminie? Wtym momencie takiej pewności nie ma. Częste opady deszczu wostatnich miesiącach pokrzyżowały plany budowlańcom. Jak przyznawali prezydenci, wtym roku, wporównaniu do lat ubiegłych, deszczowych dni było zdecydowanie więcej. – Uniemożliwiało to budowę zkruszyw czy układanie warstw bitumicznych – wskazywał Terebus.

Wratuszu nie wykluczają więc aneksu do umowy, zakładającego późniejszy termin zakończenia budowy drugiego etapu obwodnicy.

– Bierzemy pod uwagę, że wykonawca, dokumentując, że aż przez 26 dni nie można było prowadzić robót, wystąpi oprzesunięcie terminu – wyjaśniał Terebus, aNowakowski uspokajał, że nawet jeżeli prace się przedłużą, to i tak w tym roku drugi etap obwodnicy będzie gotowy.

Teraz trwają prace na poboczach, ustawiane są też fundamenty dla słupów oświetleniowych i ekranów akustycznych

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.