Znów łańcuch światła przed płockimi sądami

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - OGŁOSZENIA DROBNE -

Wczoraj prezydent Andrzej Duda przedstawił swoje projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Zdaniem opozycji nie mają one nic wspólnego z reformą wymiaru sprawiedliwości. – Oszustwo, znowu oszustwo – komentował pod sądami Krzysztof Borkowski ze Stowarzyszenia Wolne Miasto Płock. Wspontanicznym łańcuchu światła wzięło udział ok. 30 osób, organizatorzy zapowiedzieli, że znów będą się spotykać codziennie przed sądami o godz. 18. – Liczymy na to, że te spotkania dadzą do myślenia prezydentowi. Chcemy też w ten sposób wspomagać opozycję. Mamy nadzieję, że wkońcu weźmie się do roboty i połączy siły, by zmienić układ władzy – wyjaśniał Borkowski.

Prezydenckie propozycje projektów ustaw oceniał negatywnie – jego zdaniem nic nie wnoszą do wymiaru sprawiedliwości, nic nie dają przeciętnemu obywatelowi. – Chodzi o to, żeby sądy działały sprawnie, żeby ludzie wychodzili z nich z poczuciem sprawiedliwości. Ate projekty idą po prostu w kierunku zmian personalnych – komentował Krzysztof Borkowski.

Wśród ludzi słychać było też głosy niezadowolenia zpropozycji zmiany konstytucji czy wprowadzenia ławników do Sądu Najwyższego.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.