Lewobrzeżna część miasta z gazem

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - NEKROLOGI | OGŁOSZENIA DROBNE -

Przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa, która zajmuje się realizacją tych inwestycji, byli na wczorajszej sesji rady miasta. – Gazociąg przejdzie od stacji w Gąbinie do Dobrzykowa, a następnie ulicą Ciechomicką „wejdzie” do Płocka – mówiła Beata Machowska z PSG. – Obecnie trwają prace nad projektami, które powinny być gotowe na początku 2018 roku. Ale dla osiedla Radziwie trzeba będzie powtórzyć przetarg [wcześniejszy został unieważniony – red.] na przygotowanie dokumentacji projektowej.

Przedstawiła też harmonogram budowy gazociągów: -- wul. Ciechomickiej – 2019 r. -- ul. Dobrzykowskiej (2019-2020), na osiedlach Radziwie (2020-2021) i Góry (2021-2022).

– Cieszę się, że w końcu ruszyły prace. Ale co z ul. Dobrzykowską? Wcześniej mówiliście, że rura zostanie puszczona pod ziemią pod przyłącze przy okazji remontu tej ulicy – dopytywała Wioletta Kulpa (PiS).

– Poinformowaliśmy Spółkę Gazownictwa o takiej możliwości, ale nie była tym zainteresowana. Nie miała wówczas jeszcze projektu – tłumaczył wiceprezydent Jacek Terebus. – Poza tym usłyszeliśmy, że spółka nie praktykuje takich rozwiązań. Można tam teraz położyć rurę, ale będzie to wiązało się z dodatkowymi kosztami. Teraz jest tam ścieżka rowerowa.

Z harmonogramu prac zadowolony był Tomasz Kominek (PSL). Prosił też, by wWieloletniej Prognozie Finansowej uwzględnić pieniądze na finansowe wsparcie dla mieszkańców na przyłączenia do sieci.

Gazyfikacja lewobrzeżnej części Płocka był jednym z wielu tematów wczorajszej sesji. Np. radni i mieszkańcy dopytywali omodernizację nabrzeża. Była też miła uroczystość – Romana Ludwicka-Mierzejewska, była dyrektora MDK-u, dostała medal Laude Probus.

Kiedy? Wiele na to wskazuje, że inwestycje związane z gazyfikacją zostaną przeprowadzone do 2022 roku.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.