Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna)

Legia słono zapłaci za zachowanie kibiców

-

To kara za zachowanie fanów Legii wtrakcie meczu z Górnikiem. Obie drużyny spotkały się w niedzielę wWarszawie w 16. kolejce ekstraklas­y. Na boisku lepsi okazali się gospodarze (1:0).

Mecz dwukrotnie musiał być jednak przerywany. Kibice z „żylety” odpalili bowiem nielegalne race. Dym z racowiska był tak gęsty i kłujący, że na płycie murawy nie tylko nie dało się grać w piłkę, ale i – jak twierdzili reporterzy Canal+ – oddychać.

Pierwszą przerwę sędzia Jarosław Przybył ogłosił po pół godzinie gry. Zawodnicy na 10 minut musieli zejść do klubowego budynku. Drugi raz z tego samego powodu zeszli do tunelu ok. 70. minuty meczu.

Sędzia nie zdecydował się jednak przerwać spotkania i ogłosić walkowera.

Legia za zachowanie fanów poniesie karę. Musi wpłacić 70 tys. zł kary. Klub otrzymał również zakaz organizacj­i wyjazdu grupy fanów na pozostałe do końca rundy zasadnicze­j spotkania ligi (do 30. kolejki włącznie).

Do tego Komisja Ligi ukarała Legię zawieszony­m zakazem wejścia na jedno domowe spotkanie dla osób, które w trakcie meczu z Górnikiem były na Trybunie Północnej, „żylecie”. To właśnie na tej trybunie fani w trakcie spotkania odpalili ok. 150 rac.

– Kara dla Legii jest najwyższą wtym sezonie i jedną z najwyższyc­h whistorii komisji. Stało się tak, bo przerwy w grze wywołane odpaleniem rac przez fanów były rekordowo długie – mówił po posiedzeni­u przewodnic­zący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

– Nie ma zgody na wrzucanie jakichkolw­iek przedmiotó­w na boisko. Te wydarzenia wymagały odpowiedni­ej reakcji z naszej strony. Jeśli mecze będą przerywane w taki sposób, to osoby zasiadając­e na trybunach, na których doszło do tak rażącego naruszenia zasad i porządku, będą wykluczane z udziału w kolejnych spotkaniac­h – zapowiedzi­ał Mrowiec.

Kary nie ominęły także klubu z Zabrza. Górnik otrzymał zakaz organizacj­i wyjazdu grupy kibiców na najbliższy mecz piłkarskie­j ekstraklas­y.

70 tys. zł – tyle władze Legii zapłacą za zachowanie fanów w meczu z Górnikiem. Komisja Ligi ukarała klub za odpalone przez kibiców race. To najwyższa kara w tym sezonie ligowym i jedna z najwyższyc­h w historii ligi.