MICHAŁ SZAFLARSKI:

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - PIERWSZA STRONA -

Chcę zaprotestować przeciwko temu, że polityka narkotykowa wPolsce jest nieskuteczna i uderza wobywateli. Państwo nie dostrzega tego, jak wiele normalnych, wykształconych osób jest w gronie zwolenników marihuany, a dodatkowo są one stygmatyzowane. nie są ci, którzy mają problem, żeby zapalić, tylko ci, którzy mają problemy z prawem, bo sobie zapalili. Wsadzanie ludzi do więzienia za marihuanę jest kolejnym absurdem. W porównaniu do państw zachodnich, gdzie prawo się stopniowo zmienia, my trwamy wbardzo silnej prohibicji, która jest kompletnie nieadekwatna do dzisiejszych realiów. się upominać o swoje prawa, to tym bardziej będziemy spychani na dalszy plan. Medyczną marihuanę udało się wywalczyć właśnie wtaki uliczny sposób. Może po takim marszu nie zezwolą nam wPolsce na coffee shopy, ale myślę, że takie manifestacje pozostają w świadomości

NOC MUZEÓW

ludzi. Nie możemy liczyć na polityków, ale możemy liczyć na społeczeństwo. Wychodząc na ulice, pokazujemy, że głosimy ważne dla nas idee, że potrafimy się zjednoczyć i pokazać się w bardzo pozytywny sposób. Te marsze to zawsze świetne święto, w którym biorą udział normalni ludzie.

Zbiórkę przed marszem zaplanowano na godz. 14 na rogu Górnośląskiej iMaszyńskiego. Stamtąd uczestnicy przejdą na pl.Bamkowy. Po drodze odbędzie się wiec przed Pałacem Prezydenckim. Na scenie na pl. Bamkowym wystąpią m.in. Włodi, Hemp Gru i Kacper HTA. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Chcemy narodowych upraw konopi”. W sobotę i niedzielę w godz. 11–19 na ZOO Markecie (al. „Solidarności” 55) odbędą się targi konopne Kanaba Fair.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.