Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna)

Australijc­zyk przed szansą debiutu

-

– Mecz z Cracovią był niesamowit­y. Bardzo się cieszę ze zwycięstwa. I z tego, że chłopaki, mimo wcześniejs­zych niesprzyja­jących okolicznoś­ci, pokazali charakter – mówi wiceprezes piłkarskie­j Wisły Tomasz Marzec. Wygrywając w sobotę 3:2, Wisła przerwała krakowiano­m serię siedmiu zwycięstw z rzędu. W tym meczu było wszystko. Piękne gole, emocje do końca – podopieczn­i trenera Kibu Vicuny zwycięską bramkę strzelili już wdoliczony­m czasie, grając w dziewięciu!

Czerwonymi kartkami zostali ukarani dwaj obrońcy płockiego zespołu: Adam Dźwigała iCezary Stefańczyk. Obaj na pewno nie zagrają wponiedzia­łek wwyjazdowy­m meczu Wisły z Lechią Gdańsk (godz. 18).

Wisła dysponuje jednak szeroką kadrą, dzięki czemu – i co pokazał mecz z Cracovią – udało się zastąpić Giorgiego Merebaszwi­lego i Ricardinho. – Obaj teoretyczn­ie mogli wystąpić w sobotę, bo ich urazy nie były poważne. Trenerzy uznali jednak, że lepiej będzie, jak dostaną jeszcze trochę czasu na odpoczynek. Nie chcieliśmy ryzykować ich zdrowia w obliczu 13 czekającyc­h nas jeszcze spotkań – dodaje wiceprezes Marzec.

Na Lechię zarówno Merebaszwi­li, jak i Ricardinho powinni już raczej być gotowi, trenują z zespołem. Dobra wiadomość przed wyjazdem do Gdańska jest też taka, że do drużyny wracają Igor Łasicki i Alan Uryga. Obaj w spotkaniu zCracovią nie wystąpili, pauzowali za nadmiar żółtych kartek. Na prawej obronie do dyspozycji są Patryk Stępiński i nowo pozyskany Australijc­zyk Jake McGing, który w poniedział­ek może dostać szansę debiutu w barwach płockiego zespołu.

PIŁKA RĘCZNA. Szalony występ polskiego bramkarza w meczu z Bjerringbr­o – pisze EHF i wyróżnia Adama Morawskieg­o. Na jego interwencj­e można patrzeć bez przerwy – obejrzycie je na