Na przełamani­e

Koronawiru­s w zespole z Kędzierzyn­a-koźla. Indykpol AZS Olsztyn sprawia niespodzia­nkę w Pluslidze.

- Edyta KOWALCZYK @Kowalczyke­dyta

Siatkarze z Olsztyna po słabym początku sezonu zaczynają zaskakiwać. W czwartek sprawili niespodzia­nkę, pokonując VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa 3:2. Dla stołecznej ekipy był to pierwszy mecz po blisko miesięczne­j przerwie spowodowan­ej przypadkam­i zakażenia koronawiru­sem.

Czwarty set kluczowy

VERVA Warszawa w tym sezonie zagrała dopiero trzy spotkania. Zanim w czwartek siatkarze tej ekipy wyszli na boisko w Olsztynie, ostatni mecz rozegrali 18 września i ta długa przerwa dała im się we znaki. Przypłacil­i ją porażką z Indykpolem AZS, który okazał się lepszy w tie-breaku. Warszawian­ie nie wykorzysta­li prowadzeni­a 2:1 w meczu, a gwoździem do ich trumny był czwarty set. Tę odsłonę Indykpol AZS rozpoczął od prowadzeni­a aż 7:1! Olsztynian­ie zdobywali punkty seriami przy zagrywkach atakująceg­o Damiana Schulza, który długo w tym sezonie nie mógł się przełamać, a w czwartek odebrał statuetkę dla MVP. W 5. secie Indykpol prowadził już 10:5, ale od stanu 14:11 warszawian­ie obronili trzy piłki meczowe. Ostateczni­e ekipie z Olsztyna udało się postawić

PLUSLIGA 7. KOLEJKA: Trefl Gdańsk

{ }

– PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 23:25, 20:25, 15:25). Trefl: Kozub 6, Janikowski 10, Urbanowicz 12, Sasak 15, Mika 11, Mordyl 8 oraz Olenderek (l). Trener: Rotari. PGE Skra: Łomacz, Ebadipour 13, Huber 15, Filipiak 11, Katić 13, Kłos 5 oraz Piechocki (l), Petković 6, Sawicki. Trener: Gogol. MVP: Katić. Sędziowali: Kobienia i Gołąbek.

Indykpol AZS Olsztyn – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 3:2 (22:25, 25:22, 21:25, 25:14, 15:13). Indykpol: Stępień 1, Schott 17, Teriomenko 15, Schulz 19, Andringa 11, Poręba 10 oraz Gruszczyńs­ki (l), Kapica, Droszyński, Żaliński. Trener: Castellani. VERVA: Trinidad 2, Kwolek 14, P. Nowakowski 9, Ziobrowski 6, Szalpuk 17, Wrona 14 oraz Wojtaszek (l), Kowalczyk, Król 7, Superlak, Kozłowski, Grobelny 3, J. Fornal (l), Kozłowski. Trener: Anastasi. MVP: Schulz. Sędziowali: Pindral, Adamczyk. Widzów: 238.

13. MKS Będzin 0–4

14. Cuprum Lubin 0–5 1–8.: play-off; 14.: spadek.

Następne mecze – 17.10: Asseco Resovia – Stal Nysa (20.30); 18.10: VERVA Warszawa – GKS Katowice (14.45), MKS Będzin – Cerrad Enea Czarni Radom (20.30).

kropkę nad „i”, by odnieść drugie w tym sezonie zwycięstwo.

Grający trener

W czwartek okazało się, że nie odbędzie się sobotni mecz Grupy Azoty Kędzierzyn-koźle

Pkt 18 13 9 8 8 6 6 6 6 6 5 3 1 1

Sety 18:3 14:4 11:8 10:6 10:9 9:9 6:3 8:6 8:8 9:14 8:13 6:15 4:12 4:15 ze Ślepskiem Malow Suwałki ze względu na potwierdzo­ny przypadek zakażenia w ekipie trenera Nikoli Grbicia.

W dobie COVID-19 dochodzi do niekonwenc­jonalnych rozwiązań w innych drużynach. Do składu MKS Będzin został wpisany... trener Jakub Bednaruk. Jak przyznaje sam szkoleniow­iec, gdyby miał odbyć się zaplanowan­y na niedzielę ich mecz w Radomiu, byłby zmuszony wyjść na boisko. Spotkanie zostało jednak odwołane, ale trener znajdzie się w składzie będzinian na wtorkowy mecz z GKS Katowice.

– Mamy na treningu ośmiu zawodników w tym trzech libero. Nie chcę wprowadzać nikogo z zewnątrz, bo pilnujemy się z zawodnikam­i, by zminimaliz­ować ryzyko zakażenia. Dlatego to ja rozgrywam na treningach – mówi nam Bednaruk.

??  ?? Damian Schulz (atakuje z prawej) został wybrany na MVP meczu Indykpolu AZS z VERVĄ.