Myśliwska celność Norwega

Torgil Gjertsen zapewnił Wiśle Płock pierwsze domowe zwycięstwo w sezonie.

- Maciej WĄSOWSKI @Maciej_wasowski

Precyzyjny strzał sprzed pola karnego Norwega sprawił, że Wisła Płock pokonała u siebie Śląsk Wrocław 1:0. Torgil Gjertsen, który kiedyś przyznał, że jest myśliwym, pokazał „celne oko”.

Szybka szansa

Mecz mógł się świetnie zacząć dla gospodarzy. Dośrodkowa­nie z prawego skrzydła Mateusza Szwocha zakończyło się strzałem głową Angela Garcii. Hiszpański lewy wahadłowy trafił w zewnętrzną część słupka. Śląsk na początku spotkania miał optyczną przewagę, ale bardziej konkretni byli płocczanie. Po jednej z kontr groźnie uderzał lewą nogą Szwoch, ale minimalnie przestrzel­ił. Parę minut przed przerwą ponownie blisko pierwszego gola byli miejscowi. Garcia prostopadl­e podał do Cilliana Sheridana, a Irlandczyk strzelił prawą nogą w pełnym biegu, ale minimalnie chybił. – Mamy przewagę w bocznych sektorach, ale nie możemy się przebić przez defensywę Wisły. Oni grają innym ustawienie­m, ale wiedzieliś­my o tym i jesteśmy na to przygotowa­ni – mówił w przerwie obrońca Śląska Wojciech Golla.

– Musimy podtrzymać naszą pazerność na gola. Bo jak jesteśmy w polu karnym, to dość dużo się dzieje. Brakuje tylko wykończeni­a – komentował pierwszą połowę Szwoch.

Pech Picha

Po zmianie stron odważniej ruszyli goście. Najpierw mocno z dystansu strzelał Robert Pich, ale piłka poszybował­a tuż nad poprzeczką. Później blisko wykorzysta­nia dośrodkowa­nia Bartłomiej­a Pawłowskie­go był Mateusz Praszelik, lecz futbolówka po jego efektownym „szczupaku” trafiła w boczną siatkę. W kolejnych minutach dwie niezłe okazje zmarnowali Sheridan i Damian Zbozień z Wisły.

Następnie znakomitą sytuację stworzyli gracze Śląska. Po dośrodkowa­niu z rożnego Fabian Piasecki zgrał głową do Picha. Słowak strzelił potężnie z pola bramkowego... w poprzeczkę, dobitka przewrotką była już bardzo niecelna. Kilka sekund później słowacki pomocnik przegrał walkę o bezpańską piłkę z Alanem Urygą, a po chwili Torgil Gjertsen oddał płaski i celny strzał sprzed pola karnego, z którym nie poradził sobie bramkarz Śląska Matuš Putnocky. Norweg zapewnił Wiśle ostateczny triumf.

??  ?? Torgil Gjertsen strzelił swojego pierwszego gola w sezonie. A trzeciego odkąd gra w Wiśle.