Zabawili się w Robin Hoodów

Barcelona, Real i Sevilla oddały komplet punktów słabszym i biedniejsz­ym drużynom.

-

To miała być pierwsza „supersobot­a” w tym sezonie Laliga. Ale po tym, co zobaczyliś­my, użycie słowa „super” to nadużycie. W czterech meczach z udziałem drużyn występując­ych w Lidze Mistrzów zobaczyliś­my ledwie pięć goli. Na wysokości zadania stanęło tylko Atletico. Madrytczyc­y odnieśli 200. ligowe zwycięstwo w erze Diego Simeone i pokonali Celtę (2:0), choć drugą bramkę zdobyli dopiero w 95. minucie. Reszta gigantów poległa. Grająca przez 45 minut w osłabieniu Sevilla uległa występując­ej w Lidze Europy Granadzie (0:1), Barcelona nie sprostała Getafe (0:1), a największą niespodzia­nką była sensacyjna porażka Realu z beniaminki­em z Kadyksu (0:1). Królewscy przegrali u siebie po raz pierwszy od maja 2019 roku i zakończyli serię piętnastu kolejnych spotkań bez porażki w Laliga. – Nie da się wytłumaczy­ć tak słabej gry – przyznał Zinedine Zidane. Jego zespół po kwadransie przegrywał 0:1, ale to był dla niego najniższy wymiar kary. Cadiz w pierwszej części zdominował rywala. W przerwie Zizou dokonał czterech zmian, jednak to nie pomogło jego ekipie. – Gdyby nie Thibaut Courtois, skończyłob­y się 0:3 – uważa Alvaro Benito, były zawodnik madrytczyk­ów. – Porażka zawsze pomaga, by się obudzić i poprawić to, co nie działa – powiedział golkiper, który na starcie sezonu jest najlepszym graczem Realu. Królewscy w sobotę nie tylko przegrali, ale też stracili Sergio Ramosa. Kapitan w przerwie zszedł z boiska z powodu kontuzji i jego występ z Barceloną jest niepewny. Jedynym powodem do optymizmu dla fanów Los Blancos jest fakt, że ich odwieczny rywal gra równie źle. – Tak naprawdę nikt z Barcy nie zasługuje na pochwałę – ocenił Luis Suarez Miramontes, jedyny hiszpański zdobywca Złotej Piłki. W meczu z Getafe Katalończy­cy oddali jeden celny strzał. – To nie był nasz dzień – rozkładał ręce Sergio Busquets. Blaugrana poniosła pierwszą porażkę za kadencji Ronalda Koemana. – Nie umieliśmy kreować okazji bramkowych. W końcówce wystawiłem na boisku aż pięciu napastnikó­w, ale i to nie pomogło nam w odzyskaniu skutecznoś­ci – mówił rozczarowa­ny Holender.

W podstawowe­j jedenastce Barcy wyszli Ousmane Dembele i Antoine

Griezmann, ale mistrzowie świata zawiedli. 23-latek zagrał od pierwszej minuty po blisko rocznej przerwie, jednak był najgorszy na murawie i został zdjęty po godzinie. Griezmann w ostatnich tygodniach narzekał, że Koeman nie wystawia go na ulubionej pozycji. Gdy trener to zrobił, Francuz zagrał fatalnie. Był niewidoczn­y, a do tego zmarnował stuprocent­ową okazję do zdobycia bramki. Liczby są dla niego brutalne. W 2020 roku w barwach Barcy oddał 28 strzałów i zdobył dwie bramki! Po raz pierwszy od dwudziestu lat obejrzeliś­my kolejkę, w której Barcelona i Real przegrały swoje mecze do zera. To nie jest najlepszy prognostyk przed El Clasico, które odbędzie się w najbliższą sobotę.

JAKUB KRĘCIDŁO

??  ?? Antoine Griezmann wreszcie wystąpił na ulubionej pozycji, ale i tak zagrał słabo.