Okropna gra Bednorza?

Trener Zenitu Kazań Władimir Alekno skrytykowa­ł reprezenta­nta Polski.

-

Bartosz Bednorz przeżywa kryzys, który nie uszedł uwadze trenera Zenitu Kazań Władimira Alekny. Jeden z najbardzie­j znanych szkoleniow­ców świata w ostrych słowach skomentowa­ł ostatnie występy polskiego przyjmując­ego, który po przebytym przeziębie­niu w pierwszym meczu przeciwko Dynamu Moskwa zdobył tylko… 3 punkty i został zmieniony już w drugim secie. – Bednorz gra okropnie. Nie wiem, co się z nim stało. Myślę, że muszę z nim więcej popracować, bo z tak grającym zawodnikie­m niczego nie wygramy. Cała nasza ekipa jest w dołku. To inna drużyna niż przed wyjazdem na Ligę Mistrzów do Berlina – grzmiał Alekno po pierwszym, zaległym meczu z Dynamem. W niedzielę Zenit znowu przegrał z moskiewski­m zespołem 0:3, ale Polak zagrał lepiej. Zdobył 13 punktów (w tym dwa zagrywką i jeden blokiem). Czyżby to tylko Bednorz był odpowiedzi­alny za sześć porażek Zenitu w siedmiu ostatnich potyczkach? Lepiej w Rosji wiedzie się ostatnio Maciejowi Muzajowi, który wrócił do gry po przerwie związanej z lekkim urazem pleców i poprowadzi­ł Ural Ufa do zwycięstwa nad Jenisejem Krasnojars­k. Do rywalizacj­i po dłuższej niż pierwotnie zakładano przerwie wrócili w Japonii Michał Kubiak i Bartosz Kurek. Panasonic Panthers zrewanżowa­li się JTEKT Stings za porażkę w Pucharze Cesarza, a Michał Kubiak zdobył w dwóch meczach 34 punkty. Niespodzie­wanie Wolf Dogs Nagoja przegrał pierwszy mecz z Osaką Sakai Blazers, co kosztowało zespół Bartosza Kurka utratę pozycji lidera tabeli japońskiej V-league na rzecz… Panter Kubiaka. Drugiego dnia ekipa Wolf Dogs wróciła na zwycięską ścieżkę, a Kurek w tych dwóch meczach uzyskał 53 oczka. KAPA