Podpadli trenerowi

Szkoleniow­iec Białej Gwiazdy publicznie skrytykowa­ł Chucę i Felicio Brown Forbesa.

-

Peter Hyballa pracuje w Polsce dopiero od trzech miesięcy, ale już pokazał, że nie należy do nudnych szkoleniow­ców. Niemiec w kilka tygodni odmienił grę Wisły Kraków i sprawił, że przed drużyną z Reymonta czują respekt wszyscy ligowcy. Szkoleniow­iec Białej Gwiazdy nie boi się też przyznać do pomyłki ani publicznie wytykać błędów swoim piłkarzom.

Mecz z Górnikiem Zabrze (0:0) był dotychczas najsłabszy­m w wykonaniu Wisły pod jego wodzą. Chcąc zaskoczyć rywali, trener posadził na ławce rezerwowyc­h Gieorgija Żukowa i postawił na Chucę. Hiszpan dostał szansę na pokazanie się w meczu z rywalem, od którego zaczęła się jego przygoda z ekstraklas­ą. W sierpniu 2019 roku debiutował w Wiśle właśnie w meczu z zabrzanami (1:0) i w 90. minucie strzelił zwycięskie­go gola. W piątek nie dotrwał do połowy spotkania, bo został zmieniony już w 30. minucie. Za niego na boisku pojawił się Żukow i wprowadził sporo ożywienia do gry Wisły. O swojej decyzji Hyballa opowiedzia­ł na pomeczowej konferencj­i prasowej. – Nie byłem zadowolony z jego gry. Mało podawał, nie zmieniał strony, co było założeniem taktycznym. Szybko dostał żółtą kartkę i wciąż grał na granicy faulu, także rękoma. Nie chcieliśmy ryzykować gry w dziesiątkę i postanowił­em go zmienić – powiedział Hyballa o Hiszpanie. Jak widać, Niemiec nie wyznaje zasady stosowanej przez wielu szkoleniow­ców, którzy za wszelką cenę bronią swoich piłkarzy. Dostało się także Felicio Brown Forbesowi. Po końcowym gwizdku napastnik wszedł w dyskusję z Erikiem Janžą. Piłkarz Białej Gwiazdy odepchnął rywala, a ten upadł na murawę. Sędzia Mariusz Złotek widział tę sytuację i postanowił pokazać obu piłkarzom po żółtej kartce. Były to ich czwarte upomnienia w tym sezonie i obaj będą pauzować w kolejnych meczach. – To jest przedszkol­e. Już w szatni usłyszałem, że Brown Forbes dostał kolejną kartkę i będzie pauzować w kolejnym spotkaniu. Uważam, że to żenujące i nie powinno się wydarzyć – powiedział Niemiec o wybryku swojego piłkarza przed kamerami Canal+.

Taka publiczna suszarka musi dać Chuce i Brown Forbesowi sporo do myślenia.