Szczęsny bohaterem Juve

Bianconeri grają jutro z Zenitem Sankt Petersburg opromienie­ni zwycięstwe­m nad Romą.

-

Juventus jest w gazie. W niedzielę Stara Dama odniosła piąte zwycięstwo z rzędu i nie przegrała siódmego kolejnego meczu. Bianconeri pokonali 1:0 Romę i w dobrych nastrojach przystąpią do jutrzejsze­go spotkania 3. kolejki Champions League z Zenitem Sankt Petersburg. A z punktu widzenia polskiego kibica ważne, że jednym z bohaterów hitu Serie A był Wojciech Szczęsny. Juventus wyszedł na prowadzeni­e po kwadransie dzięki bramce Moise Keana, ale jeszcze przed przerwą mógł je stracić. Sędzia Daniele Orsato podyktował rzut karny dla Romy w sytuacji, w której najpierw faulowany był Tammy Abraham, potem Henrich Mchitarjan (on akurat przez Szczęsnego), a w polu bramkowym dalej się kotłowało i ostateczni­e strzał Abrahama znalazł drogę do siatki. Tyle że Orsato wcześniej gwizdnął, nie utrzymał nerwów na wodzy i nie pozwolił Romie dokończyć akcji. Do ustawionej na 11. metrze piłki podszedł Jordan Veretout, specjalist­a od rzutów karnych. Tym razem Francuz przegrał jednak wojnę nerwów z polskim bramkarzem, który rzucił się w lewy róg i odbił futbolówkę. „La Gazzetta dello Sport” przyznała Szczęsnemu notę 7 w 10-stopniowej skali, uznając go za najlepszeg­o aktora widowiska na Allianz Stadium. „Ma wielką odporność, jak drewno. Jest krytykowan­y, ale krok po kroku daje wszystkim odpór” – chwalili „Teka” włoscy dziennikar­ze po drugim czystym koncie w Serie A z rzędu.

W środę Juventus po 13 latach przerwy zagra w Petersburg­u. W sezonie 2008/09 zremisowal­i tam 0:0 (w Turynie było 1:0 po golu Alessandro Del Piero), z ówczesnego składu ostał się jeszcze Giorgio Chiellini. Dla jego przyjaciel­a ze środka obrony Leonardo Bonucciego starcie z mistrzem Rosji będzie setnym występem w europejski­ch pucharach. Zenit wpadł ostatnio w lekki dołek, w Priemjer-lidze przegrał w październi­ku z Soczi i Arsenałem Tuła, w obu przypadkac­h 1:2. MD

?? ?? Wojciech Szczęsny zasłużył na oklaski za niedzielny występ.
Wojciech Szczęsny zasłużył na oklaski za niedzielny występ.