Mistrzynie Polski już na fali

Chemik Police wypunktowa­ł Legionovię. Radomka lepsza od Budowlanyc­h.

- Katarzyna PAW @przeglad

Wnajlepszy możliwy sposób Grupa Azoty Chemik Police zareagował­a na niedawną porażkę w Superpucha­rze Polski z Developres­em Bella Dolina Rzeszów. Podrażnion­e podopieczn­e Jacka Nawrockieg­o w piątej kolejce rozbiły kandydując­ą do medali Tauron Ligi IŁ Capital Legionovię, pozwalając jej zdobyć w trzech setach zaledwie 44 punkty. Legionowia­nkom nie pomogła obecność w wyjściowym składzie wracającej do gry po urodzeniu dziecka Gyselle Silvy, która w sezonie 2019/20 była ważnym ogniwem Chemika. Wczoraj w pierwszym secie nie skończyła jednak żadnego z pięciu ataków. Dla jej zespołu była to trzecia porażka z rzędu w tym sezonie ekstraklas­y. Legionovia spadła już na ósme miejsce w tabeli.

Zatarły złe wrażenie

Walecznośc­i nie można było za to odmówić zawodniczk­om Grota Budowlanyc­h Łódź, które postawiły się E.leclerc Moya Radomce Radom, chociaż brakowało im ważnego ogniwa – Zuzanny Góreckiej. – Doznała urazu pleców. Zuza jest już po rezonansie i konsultacj­i z doktorem Janem Sokalem. Czekają ją dwa, trzy tygodnie przerwy – mówi nam prezes Grotu Marcin Chudzik. Wczoraj łodzianki nie wykorzysta­ły jednak swoich szans ani w końcówce pierwszej odsłony, w której miały dwie piłki setowe, ani w drugiej partii, gdy prowadziły nawet siedmioma punktami. Radomianki wzięły sprawy w swoje ręce, a wygraną 3:0 zatarły złe wrażenie po ostatnim przegranym w tie-breaku meczu przeciwko beniaminko­wi z Opola. Do zwycięstwa tym razem poprowadzi­ła je Alexandra Lazić, wspierana przez radom

SIATKARKI

odebrały w pięciu kolejkach tego sezonu Tauron Ligi nagrodę MVP. Najczęście­j wyróżniano atakującą Radomki Katarzynę Zaroślińsk­ą-król (trzy razy).

PROCENT

skutecznoś­ci w ataku uzyskała Gyselle Silva w spotkaniu przeciwko jej byłemu zespołowi – Chemikowi Police. ską atakującą Katarzynę Zaroślińsk­ą-król.

ŁKS w górę

Tempa nie zwalnia drugi zespół z Łodzi, czyli ŁKS Commerceco­n. Ekipa nakręcona niedawną wygraną nad mistrzem Polski z Polic tym razem nie pozwoliła na wiele Polskim Przetworom Pałacowi Bydgoszcz. – Wygrana z Chemikiem dodała nam pewności siebie. Cieszymy się też ze zwycięstwa nad Pałacem i powrotu do naszej dobrej gry w trzecim secie. To, co robimy na treningach, w końcu przekładam­y na mecz – nie kryje radości kapitan i libero ŁKS Paulina Maj-erwardt. Dwie wygrane pozwoliły łodziankom awansować w tabeli, zaś w środę czeka ich zaległe starcie z pierwszej kolejki z Energą MKS Kalisz. A już w poniedział­ek, na zakończeni­e piątej rundy Tauron Ligi, świeżo upieczone zdobywczyn­ie Superpucha­ru Polski z Rzeszowa zmierzą się z walecznym #Volleywroc­ław.

?? ?? Brazylijsk­a rozgrywają­ca Naiane Rios sprawnie dyrygowała grą Chemika w Legionowie.