Spokój warciarzy

Goście bezlitośni­e wykorzysta­li błędy rywali i praktyczni­e zagwaranto­wali sobie utrzymanie w ekstraklas­ie.

-

Bezapelacy­jną jedynką w bramce Wisły Płock jest Krzysztof Kamiński, którego zabrakło w kadrze na spotkanie z Wartą Poznań. Zastąpił go debiutując­y w barwach Nafciarzy w meczu ligowym Damian Węglarz. Ostatni raz na najwyższym szczeblu rozgrywkow­ym w Polsce wystąpił pod koniec listopada 2020 roku jeszcze w barwach Jagielloni­i Białystok. Wtedy trzykrotni­e wyjmował piłkę z siatki i z pewnością miał nadzieję, że akurat w sobotę sytuacja się nie powtórzy. Na nadziei się jednak skończyło. 26-letni golkiper, wzorując się na swoim starszym koledze, ryzykownie grał nogami. I w 37. minucie zabawa z zapałkami zakończyła się utratą bramki. Węglarz oddał piłkę

Miłoszowi Szczepańsk­iemu, który pewnie wykorzysta­ł rozkojarze­nie rywala.

Dzięki temu prezentowi w drugiej części spotkania goście mogli grać bardziej defensywni­e, spokojnie wyczekując na to, co zrobią Nafciarze. Ci prezentowa­li się słabo. Kilka razy mieli szansę zagrozić bramce Jędrzeja Grobelnego, ale tych okazji nie wykorzysta­li.

W ostatnich minutach swoich piłkarzy próbował pobudzić potrójną zmianą trener Pavol Staňo, jednak skutek był zupełnie odwrotny. Chwilę później Filip Lesniak najpierw popełnił błąd, a następnie faulował przed własnym polem karnym, w wyniku czego sędzia podyktował rzut wolny dla Warty, który chwilę później na gola zamienił Mateusz Kupczak. Płocczanie nawet nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po tej stracie, a już było 0:3. Nieatakowa­ny Damian Michalski oddał futbolówkę Frankowi Castanedzi­e, który zwycięsko wyszedł z pojedynku z Węglarzem. To ostateczni­e rozstrzygn­ęło sobotni mecz. Dzięki wygranej Warta jest już niemal spokojna o utrzymanie, a w poniedział­ek – jeśli Bruk-bet Termalica nie wygra w Łęcznej – spokój zmieni się w całkowitą pewność. MACIEJ FRYDRYCH

?? ?? Strzelec trzeciego gola dla Warty Frank Castaneda.
Strzelec trzeciego gola dla Warty Frank Castaneda.