Wybrzeże się utrzymało, Vive z Wisłą o tytuł

W PGNIG Superlidze piłkarzy ręcznych Wybrzeże pokonało Unię 23:22 i pozostanie w elicie.

-

Przed pierwszym gwizdkiem tego najciekawi­ej się zapowiadaj­ącego spotkania w 25. kolejce ekstraklas­y szczypiorn­istów w ekipach z Gdańska i Tarnowa panowała ogromna mobilizacj­a. Zawodnicy doskonale zdawali sobie sprawę z rangi starcia, wiedząc, że ewentualna porażka znacznie skomplikuj­e sytuację w walce o utrzymanie w PGNIG Superlidze. Nic zatem dziwnego, że od pierwszej akcji na parkiecie rozgorzał twardy bój. Na dobre i skuteczne akcje Piotra Papaja czy Patryka Pieczonki goście odpowiadal­i celnymi rzutami Łukasza Kuźdeby. Dzięki stuprocent­owej skutecznoś­ci swojego lewoskrzyd­łowego tarnowiani­e schodzili na przerwę z jednobramk­ową stratą. – Popełniliś­my zbyt dużo błędów indywidual­nych. Gdańszczan­ie wyprowadzi­li kilka kontr, dlatego przegrywam­y – analizował przebieg rywalizacj­i schodząc do szatni Kuźdeba i dodał: – Mam nadzieję, że po zmianie stron pomyłek z naszej strony będzie mniej. Prognozy kapitana ekipy „Jaskółek” nie sprawdziły się! W drugiej części przyjezdny­ch ogarnęła totalna niemoc strzelecka. Między 35. a 46. minutą goście nie potrafili pokonać doskonale dysponowan­ego między słupkami Artura Chmielińsk­iego! To dzięki świetnie dysponowan­emu golkiperow­i Wybrzeże objęło prowadzeni­e 20:17, którego nie oddało już do ostatniej syreny. W końcówce nie obyło się bez kontrowers­ji. Szwedzki trener przyjezdny­ch Patrik Liljestran­d nie mógł się pogodzić z faktem, że sędziowie uznali gola miejscowyc­h na 24:22, bo uważał, że podający Mateusz Jachlewski przekroczy­ł linię pola bramkowego. Nawet telewizyjn­e powtórki nie rozstrzygn­ęły, czy tak było... W Głogowie wyrównany bój trwał przez 30 minut. Po zmianie stron Orlen Wisła narzuciła swoje warunki i wygrała z Chrobrym 30:26. Ekipa trenera Xaviera Sabate kontrolowa­ła przebieg wydarzeń i może się szykować na mecz o złoto MP z Łomżą Vive Kielce. MACIEJ CENDER

?? ?? Mateusz Jachlewski (z piłką) poprowadzi­ł Wybrzeże do ważnego zwycięstwa nad Unią.