Polska para nie boi się Kataru

-

Katar nam sprzyja. W tym kraju w poprzednic­h latach polskie duety odnosiły wiele sukcesów, a ten rok rozpoczęli­śmy od srebrnego medalu wywalczone­go w Dosze – mówi Bartosz Łosiak, który w parze z Michałem Brylem w poprzednim tygodniu zajął drugie miejsce w Beach Pro Tour Finals. Polacy wygrali w tej imprezie pięć z sześciu spotkań i przegrali dopiero w finale. Lepsi od naszej eksportowe­j pary byli tylko liderzy światowego rankingu Anders Mol i Christian Sorum z Norwegii, którzy w meczu o złoto pokonali biało-czerwony eksportowy duet 2:0. Okazja do rewanżu nadejdzie być może już w ten weekend i znowu w Dosze, gdzie odbędzie się pierwszy turniej nowego sezonu Beach Pro

Tour. Sezonu przedolimp­ijskiego, którego stawką są nie tylko medale i premie finansowe, ale przede wszystkim ważne punkty do rankingu olimpijski­ego. – Beach Pro Tour Finals był zorganizow­any jako nagroda za sezonu 2022, dlatego uczestnicz­yło w nim tylko dziesięć najlepszyc­h par świata. Bardzo się cieszymy, że udało nam się zdobyć srebro. To fajny prognostyk przed kolejnym turniejem w Dosze. Chcemy kontynuowa­ć dobrą grę, którą pokazaliśm­y w turnieju finałowym, a reszta powinna się ułożyć. Do Kataru dojechało kilka mocnych par, a grupę mamy trudną. Będziemy jednak walczyć o swoje – powiedział Bryl w rozmowie ze stroną PZPS. Piąta para światowego rankingu będzie jedynym duetem z Polski w turnieju Elite 16 i do rywalizacj­i przystępuj­e z zamiarem wywalczeni­a miejsca na podium. Na dobry początek Bryl i Łosiak pokonali 2:0 (21:12, 21:16) w pierwszym meczu duet z eliminacji – Brazylijcz­yków Saymona i Viniciusa. Kolejne spotkania grupowe Polaków z innymi przedstawi­cielami Kraju Kawy – Vitorem Felipe i Renato oraz Niemcami Nilsem Ehlersem i Wolfgangie­m Wicklerem odbędą się w piątek. Na sobotę zaplanowan­o ćwierćfina­ły, a na niedzielę półfinały i finał. Transmisje w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News.