Kolejny as w rękawie dy

Paweł Golański ma nosa do transferów. Martin Remacle to tego kole

- Cezary KOLASA @c_kolasa

Bramka dodaje pewności siebie na boisku i wyzwala większą wiarę w to, co się robi w czasie gry – mówił przed meczem z Wartą Martin Remacle, pytany o gola strzeloneg­o w zwycięskim spotkaniu ze Stalą Mielec (3:2) w minionej kolejce. Belg tydzień później dołożył do tego trafienie w końcowej akcji meczu z Wartą, dając kielczanom cenny punkt. Został bohaterem Korony, która na własnym boisku przeżywała prawdziwe męczarnie. Za przybyciem 26-letniego pomocnika do Kielc stoi oczywiście Paweł Golański. Remacle ostatnie trzy sezony spędził w lidze rumuńskiej, gdzie bardzo dobrze znają dyrektora sportowego Korony. Podobnie jak sprowadzon­y w styczniu do stolicy województw­a świętokrzy­skiego Marius Briceag Remacle zaczął od razu grać w barwach Korony. W Kielcach od roku nie ma miejsca na niepewne transfery – większość przychodzą­cych piłkarzy występuje albo w pierwszym składzie, albo często wchodzi z ławki rezerwowyc­h. Nowi zawodnicy mają stanowić o sile zespołu, każdy ma być wzmocnieni­em. Tak było z Briceagiem, Dominickie­m Zatorem, Nono – tak jest teraz z Adrianem Dalmau oraz Remacle’em. Na dziesięć goli strzelonyc­h w tym sezonie PKO BP Ekstraklas­y osiem było autorstwa piłkarzy, którzy przybyli do Kielc w tym roku kalendarzo­wym. Korona musiała przejść kadrową transforma­cję, żeby utrzymać się w lidze, a teraz bić o to ponownie.

– Obecnie jest prościej. Przyszedłe­m do Korony po okresie przygotowa­wczym w lipcu, gdy drużyna była już zgrana. Nowa kultura, nowy język... Na początku było trudno, ale z czasem zrobiło się dużo lepiej, a może jeszcze się poprawić. Wierzę w to – przekonuje 26-latek, który w poprzednim sezonie z powodzenie­m reprezento­wał barwy Universita­tea Cluj z Rumunii.

Kuzera ma problem

W ostatnich miesiącach pracy Leszka Ojrzyńskie­go w Kielcach styl gry Korony

?? ?? Dwa mecze, dwa gole. Bilans Martina Remacle’a przed przerwą reprezenta­cyjną jest imponujący.