Emocje na urodziny

W Lidze Mistrzyń Enea Siarkopol Tarnobrzeg pokonał Joue-les-tours 3:0.

-

Broniące trofeum pingpongis­tki z Tarnobrzeg­a zaczęły sezon od zwycięstwa nad ekipą z Francji, choć nie przyszło ono tak łatwo, jak można było się spodziewać, tym bardziej że Enea Siarkopol wystąpił w najsilniej­szym składzie. Męczyła się zwłaszcza Elizabeta Samara, która dopiero po pięciu setach pokonała zupełnie anonimową Nolwenn Fort. Być może tarnobrzeż­anki chciały dostarczyć trochę emocji swojemu trenerowi Zbigniewow­i Nęckowi, który właśnie w środę obchodził 68. urodziny. W trzyzespoł­owej grupie Ligi Mistrzyń rywalizuje jeszcze ekipa z Novego Sadu (Serbia), ale Siarkopol jest zdecydowan­ym faworytem. Skład jest ten sam co w poprzednim sezonie, w którym Tarnobrzeg wygrał Ligę Mistrzyń, we wszystkich meczach triumfując po 3:0! – Wiadomo, że jesteśmy profesjona­listkami i za grę zarabiamy pieniądze, ale tutaj jest naprawdę fajna atmosfera, my się w drużynie lubimy i tworzymy zgrany team – mówi pochodząca z Chin liderka zespołu Han Ying (10. rakieta świata), która od 21 lat mieszka w Europie, a obecny sezon jest już jej 12. z rzędu w Siarkopolu. Oprócz Han w zespole są też Monakijka Yang Xiaoxin (13. w rankingu światowym), Rumunka Samara (27.), Portugalka Fu Yu (45.) oraz Polki – Natalia Bajor (46.) i Kinga Stefańska (bez rankingu).

Już w sobotę o godz. 18 Siarkopol rozegra kolejny mecz LM we własnej hali. Rywalem będzie Novi Sad i jeśli serbska ekipa przyleci w najsilniej­szym składzie, zapowiada się trudniejsz­e wyzwanie, bo bałkański zespół ma do wyboru trzy Azjatki (choć wystąpić może tylko jedna).

WOJCIECH OSIŃSKI

WYNIKI

LIGA MISTRZYŃ GRUPA A

{ }

Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Joue-les-tours 3:0. Han Ying – Li He 3:1 (5:11, 11:4, 11:5, 11:3), Yang Xiaoxin – Audrey Zarif 3:2 (7:11, 9:11, 11:2, 11:5, 11:5), Elizabeta Samara – Nolwenn Fort 3:2 (14:12, 4:11, 11:6, 12:14, 6:3).

Terminarz grupy A – 14.10: Enea Siarkopol – Novi Sad (godz. 18); 21.11: Les Tours – Novi Sad; 23.11: Les Tours – Enea Siarkopol; 4.12: Novi Sad – Enea Siarkopol; 6.12: Novi Sad – Les Tours.

1–2.: awans do ćwierćfina­łu.

?? ?? Han Ying miała problemy tylko w pierwszym secie. W kolejnych trzech oddała rywalce ledwie 12 punktów.