Kaczkowski wygrał w Gruzji

-

Najlepszy polski szablista nie zawiódł. Krzysztof Kaczkowski zajmował w światowym rankingu 20., najwyższe miejsce spośród uczestnikó­w turnieju satelitarn­ego w Tbilisi i udowodnił swoją klasę na planszy. W turnieju głównym pokonał czterech rywali i zwyciężył w całych zawodach, kapitalnie rozpoczyna­jąc sezon międzynaro­dowy. Wygrał m.in. z zajmującym 25. miejsce w rankingu Turkiem Enverem Yildirimem, który niedawno triumfował w zawodach tej rangi w Gandawie.

Gorzej poszło naszym szpadzistk­om w Splicie. Najlepsza z dziewięciu Polek Barbara Brych zajęła szóste miejsce, odnosząc wartościow­e zwycięstwo nad

75. w rankingu FIE Maią Guchmazową z Gruzji. Dobrze spisała się też Kinga Zgryźniak, dopiero w walce o ósemkę ulegając

12. szpadzie świata Nelli Differt z Estonii, która ostateczni­e zajęła drugie miejsce za rodaczką, mistrzynią olimpijską w drużynie Katriną Lehis. OSA

TENIS STOŁOWY

{MASKAT} WTT Contender. Kobiety, 1/16 finału: Natalia Bajor – Yashaswini Ghorpade (Indie) 3:2 (12:10, 6:11, 8:11, 11:7, 12:10); 1/8 finału: Miwa Harimoto (Japonia) – Bajor 3:0 (11:8, 11:9, 12:10); finał: HINA HAYATA (Japonia) – Adriana Diaz (Portoryko) 4:0 (11:7, 11:5, 11:5, 11:6). Debel, finał: NG WING LAM, ZHU CHENGZHU (Hongkong) – Sibel Altinkaya, Andrea Todorović (Turcja, Serbia) 3:0 (11:5, 11:6, 11:4). Mężczyźni, finał: HUGO CALDERANO (Brazylia) – Liam Pitchford (Anglia) 4:3 (6:11, 1:11, 11:8, 11:0, 11:4, 10:12, 11:7). Debel, finał: PATRICK FRANZISKA, DIMITRIJ OVTCHAROV (Niemcy) – Anton Källberg, Kristian Karlsson (Szwecja) 3:0 (13:11, 11:4, 11:9). Mikst, finał: LIN YUN-JU, CHEN SZU-YU (Tajwan) – Sora Matsushima, Miwa Harimoto (Japonia) 3:1 (11:7, 16:18, 11:8, 11:4).