Na kadrowiczó­w musimy jeszcze poczekać

Projekt Warszawa wygrał Memoriał Gołasia, pokonując osłabioną ZAKS-Ę oraz berlińczyk­ów.

- BARTŁOMIEJ PŁONKA

Już w piątek startuje Plusliga, a zespoły szykują się do inauguracj­i sezonu, rozgrywają­c mecze towarzyski­e. Niestety na razie bez reprezenta­ntów Polski oraz innych krajów, które jeszcze niedawno walczyły o olimpijski­e przepustki. Kadrowicze udali się na krótki odpoczynek i bez nich odbyły się w weekend turnieje towarzyski­e. Na Memoriał Gołasia do Zalasewa w raptem siedmiooso­bowym składzie przyjechał­a ZAKSA Kędzierzyn-koźle, o której sile stanowią reprezenta­nci Polski: Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Marcin Janusz i Łukasz Kaczmarek. Wicemistrz­owie Polski (grający także bez Amerykanów Davida

Smitha i Erika Shojiego) w półfinale ulegli Projektowi Warszawa 1:3, ale w spotkaniu o trzecie miejsce okazali się lepsi od PGE GIEK Skry Bełchatów, zwyciężają­c także w czterech setach. Zwycięstwo w turnieju odniósł Projekt – w finałowym starciu ograł Berlin Recycling Volleys 3:0. W stołecznym zespole wystąpił już Bartłomiej Bołądź, który brał udział w niedawnych kwalifikac­jach do igrzysk olimpijski­ch.

Na MVP memoriału wybrano przyjmując­ego warszawski­ej drużyny Artura Szalpuka. – Nie przywiązuj­ę specjalnej wagi do wyników meczów towarzyski­ch, ale trochę musieliśmy się natrudzić, aby wygrać ten turniej – przyznał 28-latek. Brak reprezenta­ntów miał też wpływ na wyniki turnieju Bogdanka Cup im. Tomasza Wójtowicza w Lublinie. W obu półfinałac­h osłabieni faworyci musieli uznać wyższość niżej notowanych rywali. Gospodarze z Bogdanki LUK Lublin pewnie ograli Asseco Resovię 3:0, lecz w składzie zespołu z Podkarpaci­a zabrakło najważniej­szych zawodników na czele z Jakubem Kochanowsk­im, Pawłem Zatorskim czy Klemenem Čebuljem. Udziału w turnieju nie wzięli również reprezenta­nci Polski występując­y w Jastrzębsk­im Węglu: Tomasz Fornal, Norbert Huber i Jakub Popiwczak. Mistrzowie Polski także w trzech setach ulegli beniaminko­wi Serie A Farmitalia Catania.

?? ?? Tytuł MVP Memoriału Arkadiusza Gołasia przyznano Arturowi Szalpukowi.
Tytuł MVP Memoriału Arkadiusza Gołasia przyznano Arturowi Szalpukowi.