Wandżi wciąż jest w świetnej formie

Największy­mi wygranym ostatnich spotkań Lotto Superligi były SBR Dojlidy Białystok. W dwóch meczach Duma Podlasia zgarnęła pięć punktów.

- Wojciech OSIŃSKI @przeglad

Długo, bo prawie miesiąc trwała przerwa w rozgrywkac­h Lotto Superligi, ale warto było czekać. Pingpongiś­ci wrócili do stołów i nie tylko jak zwykle stworzyli kapitalne widowiska, ale niektórzy postarali się też o niespodzia­nki. Zacznijmy od tych ostatnich. Nawet dosłownie ostatnich, bo Palmiarnia Zielona Góra odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu wywalczyła trzy oczka i... już ostatnia nie jest. Zielonogór­zanie zwyciężyli w Zamościu, sprawiając dużą niespodzia­nkę.

Oba single po

3:2 wygrał dla gości Navid Shams, zwłaszcza pojedynek z Piotrem Chodorskim miał niesamowit­y przebieg. W czwartym secie Irańczyk miał piłkę meczową przy 10:3, ale „Chodor” wytrzymał końcówkę i zwyciężył.

Shamsa to jednak nie podłamało, decydujące­go piątego seta wygrał 6:4. Triumfu Palmiarni nad Akademią by jednak nie było, gdyby nie zwycięstwo Mateusza Zalewskieg­o nad Tomaszem Lewandowsk­im. Nasz czołowy junior ostatnio jest w formie, bo już wcześniej w spotkaniu z Baltą Gdańsk pokonał Szymona Malickiego. Dobre nastroje panują w Białymstok­u. Dojlidy pokonały 3:2 brązowego medalistę poprzednie­go sezonu z Suchedniow­a i zdecydowan­ie mogą traktować ten mecz jako zdobyte dwa punkty, a nie jeden stracony. Choć mogło być jeszcze lepiej, ale sensacyjne­j porażki z Piotrem Cyrnkiem doznał Asuka Machi. Na wysokim poziomie jak zwykle zagrał Wang Zeng Yi. 40-letni były reprezenta­nt Polski bez straty seta ograł groźnego Koreańczyk­a Parka Jeongwoo, dla którego to był bardzo zły dzień, bo też do zera przegrał ważny pojedynek z Machim. Ten ostatni zwyciężył także w niedzielę, po wielkich emocjach pokonując w starciu z Palmiarnią Shamsa, który znów rozegrał pięć setów, ale tym razem minimalnie (5:6 w piątej partii) przegrał z Japończyki­em. Warto też zwrócić uwagę na kolejne zdecydowan­e zwycięstwo Petralany Polonii Bytom. Ślązacy ograli na wyjeździe 3:0 Baltę Gdańsk, a duże brawa należą się zwłaszcza Patrykowi Zatówce. To właśnie 26-letni Polak „ustawił” ten mecz, wygrywając nieoczekiw­anie z liderem gospodarzy Diogo Carvalho. Portugalcz­yk rozgrywa w Polsce pierwszy sezon, ale spisuje się naprawdę dobrze (niedawno dwukrotnie po 3:0 triumfował w potyczce z Palmiarnią) i dla Zatówki pokonanie takiego przeciwnik­a stanowi ważny sukces. Na prowadzeni­u w Lotto Superlidze umocniła się mistrzowsk­a Dartom Bogoria, która nadspodzie­wanie łatwo uporała się z Oxynetem Jarosław, tracąc tylko seta, a koncert gry dał przy stole Panagiotis Gionis, zwyciężają­c 3:0 znakomiteg­o Chorwata Andreja Gacinę.

?? ?? Wang Zeng Yi ma duży udział w dobrych wynikach SBR Dojlid Białystok.
Wang Zeng Yi ma duży udział w dobrych wynikach SBR Dojlid Białystok.