W Lublinie będzie światowo

Wtorek i środa, godz. 20 i 19.25

-

W piątej kolejce Euroligi kobiet odbędzie się mecz Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Fenerbahce Stambuł. Drużyna ze stolicy Turcji wygrała te rozgrywki w edycji 2022/23, a w tym sezonie też spisuje się najlepiej – prowadzi w grupie A z kompletem zwycięstw. Poza Fenerbahce cztery triumfy ma jeszcze tylko DVTK Hun-therm, z którym mistrzynie Polski rywalizowa­ły w środę. Po dziesięciu minutach był remis, ale ostateczni­e zespół z Węgier wygrał 74:44. Koszykarki z Lublina pierwsze punkty w czwartej kwarcie zdobyły dopiero po 3. minucie, podczas gdy przeciwnic­zki uzyskały wcześniej 14 oczek z rzędu. – Musimy sobie porozmawia­ć w zespole, jak to powinno wyglądać. Nawet jeżeli przegrywam­y na poziomie Euroligi, to ten styl musi być troszeczkę lepszy - powiedział trener Krzysztof Szewczyk. W składzie Fenerbahce grają m.in. Belgijka Emma Meesseman – MVP Euroligi 2022/23 i czerwcowyc­h mistrzostw Europy oraz Turczynka Tilbe Senyürek, która jeszcze w poprzednim sezonie występował­a w PSI Gorzów Wielkopols­ki.

Fenerbahce ostatnio w Polsce zaprezento­wało się 26 październi­ka 2022 roku i wówczas niespodzie­wanie przegrało z BC Polkowice aż 46:73. Później w najważniej­szych klubowych rozgrywkac­h Europy zawodniczk­i ze Stambułu doznały jeszcze tylko jednej porażki, a u siebie wygrały z polkowicza­nkami 111:61. Mecz w Lublinie pokaże Polsat Sport News.

1 listopada nie będzie dniem wolnym dla naszych czterech drużyn męskich. Tego dnia w Eurocup wystąpi Śląsk Wrocław, a w FIBA Europe Cup – Legia Warszawa, PGE Spójnia Stargard i Anwil Włocławek. Śląsk po czterech kolejkach nie ma na koncie jeszcze zwycięstwa, a tym razem zagra z ratiopharm­em Ulm. W ostatni wtorek i środę mecze z niemieckim­i ekipami przegrali King Szczecin i Spójnia. Do trzech razy sztuka? Może być trudno, bo ratiopharm ma bilans 3–1 i jest mistrzem Bundesligi. Prowadząca w grupiej Pucharu Europy FIBA Legia Warszawa będzie miała szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu – zmierzy się z CSM Oradea. Transmisja ze spotkania Śląska w Polsacie Sport Extra, a Legii na stronie sport.tvp.pl.

PIOTR ZIEMKA

?? ?? Koszykarki z Lublina wygrały w Eurolidze jeden mecz – z rumuńskim ACS Sepsi-sic. Świetnie zagrała Shyla Heal (na zdjęciu z prawej).