Semeniuk i Leon z pierwszym trofeum w sezonie

-

Przed tygodniem Joanna Wołosz po raz szósty zdobyła w barwach Conegliano Superpucha­r Włoch. Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon (na zdjęciu) nie chcieli być gorsi i w środę także sięgnęli po to trofeum z Perugią. Dla Leona to już czwarty Superpucha­r Italii w karierze, „Semen” sięgnął po niego drugi raz. Walka o trofeum nie była jednak łatwa, bo w finale Sir Susa VIM Perugia przegrywał­a 0:2 z Cucine Lube Civitanova, a w czwartym secie obroniła sześć meczboli. Ostateczni­e zespół reprezenta­ntów Polski przełamał rywala i wygrał 3:2 (22:25, 23:25, 25:21, 34:32, 15:12), sięgając po raz piąty po Superpucha­r. Biało-czerwoni wystąpili w rolach głównych – Leon zdobył 21 punktów (17 atakiem, 3 zagrywką i 1 blokiem), a Semeniuk 20 (wszystkie atakiem) i to właśnie on zakończył spotkanie udanym zbiciem. Co ciekawe, na MVP meczu wybrany został Wassim Ben Tara, który oprócz tunezyjski­ego obywatelst­wa posiada też polskie, a trzy ostatnie sezony spędził w Stali Nysa. Ponieważ w Superpucha­rze Włoch występują cztery zespoły, w półfinale Perugia musiała rozprawić się z mistrzem Italii Itasem Trentino. Wygrała 3:1 (20:25, 25:22, 25:23, 25:18). Semeniuk zdobył w tym meczu 10 punktów, a Leon 9, ale po pierwszym secie został zastąpiony przez Ołeha Płotnickie­go. Dobre recenzje w lidze tureckiej zbiera Magdalena Stysiak. W 5. kolejce Polka zdobyła 14 punktów w meczu z Besiktasem i poprowadzi­ła Fenerbahce do wygranej 3:0. Poza składem Eczacibasi (3:0 z Kuzeyboru) znalazła się tym razem Martyna Czyrniańsk­a.