Polski rekord asyst Sochana

Spurs znowu wygrali z Suns. Dziewięć podań Polaka skutkowało punktami dla San Antonio.

- PIOTR ZIEMKA

Dwa dni po wyjazdowym zwycięstwi­e nad Słońcami (115:114) Ostrogi ponownie okazały się lepsze w Phoenix od faworyzowa­nej ekipy gospodarzy. Suns pierwsze punkty zdobyli dopiero w... 236. sekundzie meczu, gdy San Antonio Spurs mieli już na koncie 13 oczek. Po 16 minutach gry koszykarze trenowani przez Gregga Popovicha prowadzili aż 55:28, ale tym razem to ich rywale zaprezento­wali znakomity pościg (we wcześniejs­zym spotkaniu Spurs odrobili 20-punktową stratę). 4 minuty i 20 sekund przed końcem meczu zrobiło się 116:116. 12 punktów z rzędu uzyskali jednak zawodnicy z San Antonio, którzy ostateczni­e wygrali 132:121. Dziewięcio­krotnie w tym spotkaniu asystował Jeremy Sochan. Tym samym 20-latek ustanowił polski rekord pod tym względem w meczu NBA. Dotychczas­owym najlepszym osiągnięci­em koszykarza z naszego kraju było 7 podań Marcina Gortata, po których jego koledzy zdobywali punkty. Taki wynik The Polish Hammer uzyskał 20 listopada 2017 roku w spotkaniu Washington Wizards – Toronto

Raptors. Natomiast Sochan w debiutanck­im sezonie 2022/23 dwukrotnie zaliczył po 6 asyst. W Phoenix Jeremy zdobył 14 punktów. Miał też 5 zbiórek, grał przez 26 minut. Natomiast 38 punktów i 10 zbiórek to dorobek jego kolegi z ekipy, numeru jeden tegoroczne­go draftu – 19-letniego Francuza Victora Wembanyamy. Jedyną niepokonan­ą drużyną w tym sezonie NBA pozostają Boston Celtics, którzy po odniesiony­m w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu zwycięstwi­e nad zespołem Brooklyn Nets cieszą się bilansem 5–0. Pierwszą przegraną poniosła natomiast ekipa Dallas Mavericks pokonana przez obrońców tytułu z Denver (Nuggets rozegrali już 7 meczów, wygrali 6 z nich). Po sześciu spotkaniac­h bez zwycięstwa pozostają z kolei Memphis Grizzlies. Niedźwiadk­i były blisko przerwania złej serii, ponieważ po czterech kwartach remisowały z Portland Trail Blazers. W dogrywce dwa punkty więcej zdobyli jednak przeciwnic­y, którzy w efekcie triumfowal­i 115:113.

?? ?? Jeremy Sochan w 26 minut zdobył 14 punktów, miał 9 asyst i 5 zbiórek.
Jeremy Sochan w 26 minut zdobył 14 punktów, miał 9 asyst i 5 zbiórek.