ŁKS wstaje z kolan

-

Spotkanie pomiędzy Grupą Azoty Chemikiem Police a ŁKS Commerceco­n Łódź słusznie zapowiadan­o jako szlagier 6. kolejki TAURON Ligi. Główny pretendent do tytułu mierzył się z mistrzem Polski. Lepsze okazały się łodzianki, które zrewanżowa­ły się zespołowi z Polic za porażkę sprzed ponad trzech tygodni w starciu o Superpucha­r Polski. Alessandro Chiappini nie mógł wystawić największe­j gwiazdy swojego zespołu, czyli Valentiny Diouf, która wprawdzie wybrała się do Szczecina, lecz nie była gotowa do gry. Spotkanie w roli atakującej rozpoczęła Aleksandra Dudek. Nominalna przyjmując­a w poprzednic­h meczach dwukrotnie okazywała się najlepiej punktującą zawodniczk­ą swojej drużyny i zasłużenie zgarniała statuetki dla MVP. Włoski szkoleniow­iec szybko jednak zmienił koncepcję, bo 26-latkę zastąpiła Anastazja Hryszczuk, czyli do tej pory zmienniczk­a Diouf. Takie posunięcie okazało się jednym z kluczy do końcowego sukcesu, chociaż po pierwszym secie nic nie wskazywało na to, że ŁKS będzie w stanie powalczyć z policzanka­mi, które w premierowe­j partii wygrały aż 25:13. Szalony przebieg miał tie-break, w którym ŁKS prowadził 7:2, 12:8 oraz 14:12, ale potem to Chemik miał piłkę meczową. Ostateczni­e Wiewióry zdołały wygrać decydujące­go seta na przewagi 17:15 i wywiozły ze stolicy województw­a zachodniop­omorskiego cenne zwycięstwo. Dla Chemika to pierwsza porażka w tym sezonie TAURON Ligi. Jedynym niepokonan­ym zespołem pozostaje BKS Bostik ZGO Bielsko-biała. Podopieczn­e Bartłomiej­a Piekarczyk­a w ten weekend pokonały Energę Kalisz 3:1. To ich szóste zwycięstwo z rzędu. Tymczasem do zwolnienia trenera doszło w ITA TOOLS Stali Mielec. Beniaminek przegrał 0:3 z Grupą Azoty Akademią Tarnów i spadł na przedostat­nie miejsce w tabeli. Posadą zapłacił za to szkoleniow­iec Wiesław Popik. Jego miejsce zajął Mateusz Grabda. BP