3 PYTANIA DO…

- FABIANA DRZYZGI rozgrywają­cego Asseco Resovii ROZMAWIAŁ RAFAŁ MYŚLIWIEC

1

Wygraliści­e z ZAKS-Ą 3:0, ale mieliście ułatwione zadanie, bo rywale byli zdziesiątk­owani kontuzjami. Próbowaliś­cie przewidzie­ć przed meczem skład rywala? Dochodziły do nas różne plotki, ale bardziej skupiliśmy się na naszej stronie boiska niż na rywalach. Nie ma co ukrywać, że ZAKSA ma potężne problemy zdrowotne i mieliśmy ułatwione zadanie. Proszę mi wierzyć, że takie mecze, a pierwszy set udowodnił to w stu procentach, gra się najtrudnie­j. ZAKSA nie miała żadnej presji, bo i tak nikt nie stawiał na nich złamanego grosza. My mogliśmy myśleć, że wystarczy „ustrzelić” na przyjęciu Kaczmarka, a Takvam nie umie atakować z prawego skrzydła, więc mecz sam się wygra. No i w pierwszym secie było małe kuku. Potem graliśmy już w siatkówkę bez żadnych obaw.

2

Świetny mecz rozegrał Karol Kłos, który trafił do Rzeszowa ze Skry Bełchatów.

Karol bardzo dobrze wpasował się w naszą drużynę. To taka dobra dusza zespołu, facet, który ciągnie innych swoim doświadcze­niem, uśmiechem i fajną energią.

3

Już w poprzednim meczu w Jastrzębiu, mimo porażki, były pozytywy w waszej grze, teraz pokonaliśc­ie ZAKS-Ę. Czy to oznacza, że Resovia powoli łapie rytm? Najważniej­sze jest to, że teraz mamy na boisku cały zespół, wszyscy są zdrowi. Niektórzy wracają po kontuzjach, więc ich forma nie jest najwyższa. Ze Stephenem Boyerem w spotkaniu z Jastrzębie­m, gdy wrócił do gry po kontuzji, pojawiały się pewne nieporozum­ienia. Z ZAKS-Ą było o niebo lepiej. Forma każdego z nas idzie powoli w górę. W Jastrzębiu były już zalążki dobrej gry, ale popełniliś­my za dużo błędów, nie graliśmy cierpliwie. Dziś było odwrotnie, więc mam nadzieję, że nasza gra będzie wyglądać lepie