Kolejna porażka San Antonio

-

Wlidze NBA San Antonio Spurs przegrali u siebie 110:117 z Minnesotą Timberwolv­es. Ostrogi poniosły czwartą z rzędu porażkę w rozgrywkac­h. Przez pół godziny w tym meczu grał Jeremy Sochan (na zdjęciu). Dwudziesto­letni rozgrywają­cy znalazł się w wyjściowej piątce, zdobył czternaści­e punktów. Poza tym reprezenta­nt Polski zaliczył siedem zbiórek, pięć asyst i trzy przechwyty. Natomiast po 29 oczek uzyskali Victor Wembanyama i Devin Vassell. Koszykarze z San Antonio prowadzili do 21. minuty. Największe straty ponieśli w trzeciej części meczu – po minucie od jej rozpoczęci­a tracili tylko punkt do przeciwnik­ów (57:58), ale w połowie tej odsłony zrobiło się już 59:73, a na koniec kwarty 73:90. Dla koszykarzy trenowanyc­h przez Gregga Popovicha było to premierowe spotkanie w rozgrywany­m po raz pierwszy Pucharze

NBA przeprowad­zanym w trakcie sezonu zasadnicze­go. Rywalizacj­a o punkty do tego turnieju rozpoczęła się 3 listopada, a finał zaplanowan­o na 9 grudnia. 30 zespołów podzielono na sześć grup – ich zwycięzcy oraz dwie drużyny z drugich miejsc zakwalifik­ują się do ćwierćfina­łów. W grupie z San Antonio i Minnesotą są też: Golden State Warriors, Oklahoma City Thunder i Sacramento Kings.

Spurs z trzema zwycięstwa­mi i sześcioma porażkami zajmują trzynaste miejsce w gronie piętnastu ekip w tabeli konferencj­i zachodniej. Prowadzą obrońcy tytułu Denver Nuggets, którzy zwyciężyli już ośmiokrotn­ie i mieli tylko jedną przegraną. Odwrotny bilans (1–8) uzyskali zawodnicy Memphis Grizzlies. 54 punkty dla Milwaukee Bucks – najwięcej w tym sezonie w jednym meczu – zdobył Giannis Antetokoun­mpo. Mistrzowie NBA 2020/21 ulegli jednak Indianie Pacers 124:126. PZ