ZAKSA RATUJE SIĘ TRANSFEREM SZYMAŃSKIE­GO

-

Kilkanaści­e dni temu drużynę wicemistrz­ów Polski wzmocnił rozgrywają­cy Radosław Gil, teraz do Grupy Azoty ZAKS-Y Kędzierzyn-koźle dołączy kolejny siatkarz, 25-letni przyjmując­y GKS Katowice Jakub Szymański. Kędzierzyn­ianie musieli szybko znaleźć nowych graczy wobec plagi kontuzji, która ich dopadła. Urazy leczą m.in. obaj rozgrywają­cy Marcin Janusz i Przemysław Stępień, a także dwaj przyjmując­y Daniel Chitigoi oraz Wojciech Żaliński, który na początku sezonu przeszedł operację. Stąd transfer Szymańskie­go,

który ma za sobą debiut w reprezenta­cji Polski podczas tegoroczne­j Ligi Narodów. ZAKSA złożyła obiecujące­mu zawodnikam­i propozycję, a jak przyznał Gil, „propozycji takich klubów się nie odrzuca”. Działacze GKS nie chcieli trzymać Szymańskie­go na siłę, więc zgodzili się na rozwiązani­e umowy za porozumien­iem stron, co być może jeszcze dzisiaj zostanie sfinalizow­ane i ogłoszone. We wtorek Szymański rozegrał ostatni mecz w barwach GKS a rywalem była… ZAKSA. Nowy siatkarz nie błysnął przed nowym pracodawcą, bo zdobył tylko 7 punktów, a po drugim secie został odesłany do kwadratu dla rezerwowyc­h. Kędzierzyn­ianie mają jednak nadzieję, że w nowym klubie odbuduje wysoką formę. Potrzebują każdego gracza, bo w spotkaniu z GKS wystąpili w 11-osobowym składzie. Dobrze przynajmni­ej, że wszyscy zawodnicy zagrali już na swoich nominalnyc­h pozycjach i nie było kombinacji jak w poprzednim meczu z Asseco Resovią. ZAKSA wygrała z GKS 3:1, a popis dał rozgrywają­cy 200. mecz w Pluslidze David Smith. Amerykańsk­i środkowy skończył 14 z 15 ataków, zdobył ostatni punkt w meczu, a w pierwszym secie wyratował zespół, kończąc ostatnie trzy ataki i serwując asa na 28:26.

Jedynymi zespołami bez porażki w Pluslidze pozostają Jastrzębsk­i Węgiel (pokonał 3:0 Czarnych Radom) i Projekt Warszawa, który po twardej walce stracił pierwszy punkt w starciu z LUK Lublin. Ostateczni­e warszawian­ie wygrali 3:2, kończąc kolejny nocny mecz kilka minut przed północą. Plusliga pędzi jak szalona – wczoraj w późnych godzinach nocnych zakończyła się szósta kolejka, a już w sobotę rusza siódma. W przyszłym tygodniu dojdą jeszcze europejski­e puchary, a zawodnicy padają jak muchy. KADR

?? ?? Artur Szalpuk w tym sezonie zdobył już w Pluslidze 86 punktów.
Artur Szalpuk w tym sezonie zdobył już w Pluslidze 86 punktów.