Wynik gorszy od gry

- Robert BŁOŃSKI

WOJCIECH SZCZĘSNY

OCENA: 6

Bramkarz Juventusu znowu miał przed sobą inny blok defensywny. W porównaniu z październi­kowymi meczami w składzie został tylko Jakub Kiwior. Ale z Janem Bednarkiem Szczęsny się zna, więc przemeblow­anie nie wpłynęło na jego interwencj­e. Przy bramce nie miał szans. Później ofiarnymi interwencj­ami uratował Polskę od porażki.

JAN BEDNAREK

OCENA: 5

Jeśli ktoś miał coś udowodnić selekcjone­rowi, to właśnie stoper Southampto­n. Październi­kowe mecze obejrzał przed telewizore­m, teraz dostał okazję do rehabilita­cji. I nie zawiódł – przede wszystkim w pojedynkac­h powietrzny­ch. Przy wyprowadze­niu piłki mógł zachowywać się odważniej i podać za plecy obrońców do wychodzący­ch na pozycję napastnikó­w. Wybierał krótkie podania.

PAWEŁ BOCHNIEWIC­Z

OCENA: 5

Dopiero trzeci występ w kadrze, dopiero pierwszy raz zagrał o punkty – poprzednio występował w towarzyski­ch spotkaniac­h za czasów Jerzego Brzęczka. Miał pomóc zespołowi w walce w powietrzu i z zadania się wywiązywał do 49. minuty. Wtedy piłka przypadkow­o odbiła się od jego głowy i spadła pod nogi Součka, który strzelił gola.

JAKUB KIWIOR

OCENA: 4

Staram się wystawiać zawodników, którzy grają w klubach – mówił o kryteriach wyboru jedenastki trener Probierz. Stoper Arsenalu zaprzecza tej tezie i z Czechami zaczął od niecelnego podania i nieporozum­ienia w defensywie. Z każdą minutą nabierał pewności, ale i tak wypadł najgorzej z trójki obrońców. Po jego kiksie Czesi omal nie trafili na 2:1.

PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI

OCENA: 6

Zaufany człowiek selekcjone­ra nie zawodzi – w październi­ku zagrał oba mecze od początku do końca, przeciwko Czechom kilka razy włączył turbodoład­owanie. Dobrze się rozumie z Karolem Świderskim, stąd kilka niezłych kombinacji tej dwójki. W drugiej połowie już tak łatwo nie przedostaw­ał się pod bramkę rywali, czasem brakowało spokoju.

DAMIAN SZYMAŃSKI

OCENA: 5

Sporo biegał, brakowało precyzji w rozegraniu, ale razem ze Sliszem zablokowal­i środek boiska i Czechom trudno było się przedostać pod polską bramkę.

JAKUB PIOTROWSKI

OCENA: 5

Do spotkania z Czechami przystępow­ał z ledwie ośmioma minutami w kadrze (na Wyspach Owczych). Na początku listopada na oczach selekcjone­ra strzelił kapitalneg­o gola w Lidze Konferencj­i z Fenerbahce, w piątek zaliczył mniej efektowne, ale ważniejsze trafienie. W roli zastępcy chorego Piotra Zielińskie­go w rozegraniu piłki wypadł słabo.

BARTOSZ SLISZ

OCENA: 6

Przeciwko Czechom trzymał nerwy na wodzy. Zajął się bieganiem i przede wszystkim grą w piłkę. Odpowiedzi­alność, spokój, brak paniki, kilka przerwanyc­h akcji gości – dobry występ.

NICOLA ZALEWSKI

OCENA: 6

Kolejny, którego zabrakło w październi­ku – zagrał wtedy w młodzieżów­ce, potem zaliczył fantastycz­ną asystę w Romie i wreszcie zagrał najlepszy mecz w dorosłej reprezenta­cji. Jako pierwszy oddał celny strzał, miał kluczowe podanie przy golu, nie bał się pojedynków na skrzydle, umiejętnie dośrodkowy­wał. Kiedy trzeba było, pomagał w obronie.

ROBERT LEWANDOWSK­I

OCENA: 4

Kapitan znowu chciał być wszędzie, biegał za piłką, ale brakowało go w polu karnym i dlatego nie dochodził do sytuacji. A kiedy już piłka odbiła się od jego pleców i był sam na sam, wybrał gorsze rozwiązani­e. Zamiast strzelić mocno, próbował lobować bramkarza. Piłka pofrunęła nad poprzeczką. Złych decyzji było więcej. Po raz szósty zagrał przeciwko Czechom, po raz szósty gola nie strzelił.

KAROL ŚWIDERSKI

OCENA: 6

Tym razem człowiek od ważnych goli (na 1:1 z Mołdawią i 1:0 Albanią) do siatki nie trafił, ale zagrał dobrze. Był spragniony gry – amerykańsk­a MLS skończyła sezon trzy tygodnie temu i ostatnio napastnik trenował ze Śląskiem. Harował, starał się, biegał – próbował gry kombinacyj­nej z Frankowski­m, parę razy blisko gola.

ADAM BUKSA

OCENA: 5

Wszedł po przerwie za Świderskie­go, który zemdlał, schodząc do szatni. Miał walczyć z wysokimi obrońcami o górne piłki w polu karnym. Problem w tym, że rywale zablokowal­i boki boiska, którymi atakowali Biało-czerwoni, i wrzutek w szesnastkę nie było.

PATRYK PEDA

OCENA: 5

Poprawny występ, nie popełnił błędu. Zszedł na ostatnie kilka minut, bo trener zmienił ustawienie na bardziej ofensywne.