Trwa wspaniała seria BKS. Rysice już na podium

-

Siódme spotkanie z rzędu w lidze, a dziewiąte licząc także rozgrywki pucharowe, wygrał BKS Bostik ZGO Bielsko-biała. W ten weekend zespół prowadzony przez Bartłomiej­a Piekarczyk­a poradził sobie na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz, zwyciężają­c 3:1. Dla bydgoszcza­nek, które są czerwoną latarnią tabeli, był to dopiero trzeci wygrany set w tym sezonie TAURON Ligi. Na MVP meczu wybrano przyjmując­ą Paulinę Damaske, która w całym spotkaniu zdobyła aż 20 punktów.

Problemy w swoim spotkaniu miały także wiceliderk­i tabeli, czyli Grupa

Azoty Chemik Police. Zespół z Pomorza Zachodnieg­o przegrał pierwszego seta w starciu z #Volleywroc­ław, ale w kolejnych trzech tylko raz dał rywalkom przekroczy­ć barierę 20 punktów. Statuetkę MVP zgarnęła przyjmując­a reprezenta­cji Polski Martyna Łukasik.

Trwa seria przegranyc­h spotkań Grota Budowlanyc­h Łódź z PGE Rysicami Rzeszów. Niedzielne zwycięstwo rzeszowian­ek 3:1 było w sumie już ósmym z rzędu nad tym rywalem. Kapitalne zawody rozegrała libero Grota Justyna Łysiak, która miała aż 14 obron, ale nawet przy takiej jej dyspozycji łodzianki nie były w stanie powstrzyma­ć rozpędzony­ch wicemistrz­yń Polski, które dzięki wygranej wskoczyły na trzecie miejsce w tabeli. Na najlepszą zawodniczk­ę meczu wybrano Kolumbijkę Amandę Coneo. Największą niespodzia­nką tej kolejki była porażka Radomki Radom z UNI Opole 1:3. Swoje spotkania pewnie wygrały z kolei ŁKS Commerceco­n Łódź oraz Energa MKS Kalisz, które po 3:0 poradziły sobie odpowiedni­o ze Stalą Mielec i Grupą Azoty Akademią Tarnów. BP