Klub z Jastrzębia czeka na finałowego rywala

-

W Krynicy-zdroju trwa turniej finałowy o Puchar Polski. Pierwszy półfinał pomiędzy ekipą mistrza Polski z GKS Katowice a JKH GKS Jastrzębie dostarczył kibicom ogromnych emocji. Spotkanie miało wiele smaczków. Katowiczan prowadzi Jacek Płachta, który w latach 2014–17 był selekcjone­rem hokejowej reprezenta­cji Polski. W boksie jastrzębia­n stoi zaś Słowak Robert Kalaber, który kadrę Biało-czerwonych prowadzi od 2020 roku i pod jego wodzą po dwóch dekadach oczekiwani­a nasza drużyna narodowa awansowała do światowej elity.

Przez trzy tercje i w dogrywce bohaterami w obu ekipach byli bramkarze – John Murray (GKS) oraz Maciej Miarka (JKH). Obaj skapitulow­ali tylko po razie. Pod koniec pierwszej tercji z gola cieszyli się katowiczan­ie. Fin Olli Iisakka idealnie wyłożył krążek Benowi

Sokayowi, a Kanadyjczy­k uderzył nie do obrony pod poprzeczkę. W trzeciej odsłonie jastrzębia­nie wyrównali, a doskonałą asystą do Dominika Pasia popisał się Marcin Kolusz, który wrócił na lodowisko po blisko dwóch miesiącach pauzy z powodu kontzuji palca.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygn­ięcia i o losach meczu przesądził­y karne. Kalaber zmienił bramkarza – Miarkę zastąpił Jakub Lackovič – Słowak obronił trzy strzały rywali i JKH awansował do finału. W piątek w drugim półfinale zmierzą się Re-plast Unia Oświęcim z GKS Tychy (godz. 17.30). Szykuje się rewanż za finał krajowego pucharu sprzed roku, który w Oświęcimiu drużyna gospodarzy przegrała 1:3.Decydujące starcie zaplanowan­o na sobotę (godz. 17.30). Transmisje w TVP Sport. PIOWES