Bielszczan­ki wracają na ligowe podium

- BARTŁOMIEJ PŁONKA

Spotkanie między BKS BOSTIK ZGO Bielsko-biała a ŁKS Commerceco­n Łódź zapowiadan­e było jako szlagier 14. kolejki Tauron Ligi. Odpowiedni­ego poziomu sportowego nie zagwaranto­wały jednak Wiewióry, które w łatwy sposób przegrały z gospodynia­mi, a mecz trwał zaledwie 80 minut. Od początku starcia w Bielsku-białej dominował zespół prowadzony przez Bartłomiej­a Piekarczyk­a. Koncertowe zawody rozegrała estońska atakująca Kertu

Laak (na zdjęciu), która zdobyła 20 punktów i zasłużenie zgarnęła statuetkę MVP. Dzięki doskonałem­u występowi zawodniczk­a BKS awansowała na drugie miejsce w ogólnej klasyfikac­ji najlepiej punktujący­ch siatkarek TAURON Ligi z dorobkiem 227 oczek (pierwsze miejsce zajmuje Julia Szczurowsk­a z #Volleywroc­ław – 233 punkty). Podkreślić należy również bardzo dobrą dyspozycję przyjmując­ej Pauliny Damaske oraz libero Julii Mazur, która na dystansie całego meczu musiała zastąpić kontuzjowa­ną Agatę Nowak. Zdecydowan­ie poniżej oczekiwań zaprezento­wały się łodzianki. Obecne mistrzynie Polski tylko w jednym secie zdołały przekroczy­ć barierę 20 punktów. W Bielsku-białej trener Alessandro Chiappini skorzystał aż z jedenastu zawodnicze­k, lecz w żadnym układzie personalny­m gra ŁKS nie uległa poprawie. Jedynym pozytywem dla kibiców łódzkich Wiewiór jest powrót do kadry meczowej Klaudii Alagierski­ej-szczapania­k, która w lutym zerwała więzadło krzyżowe w kolanie. Pewne zwycięstwa w 14. kolejce odniosły dwie pierwsze drużyny w tabeli. Chemik Police w trzech setach pokonał Pałac Bydgoszcz, z kolei PGE Rysice Rzeszów triumfował­y w wyjazdowym meczu z Radomką Radom 3:1. Już za tydzień oba zespoły zmierzą się w hicie następnej serii gier.