Żeby wygrać mecz... to jednak trzeba trafiać!

-

Jedna znakomita kwarta to zbyt mało, aby myśleć o zwycięstwi­e w spotkaniu europejski­ch pucharów w koszykówce. Legia Warszawa przegrała u siebie z tureckim Bahcesehir Koleji Stambuł 66:77 i po czterech meczach drugiej rundy grupowej ma bilans 2–2. Przed Legią jeszcze dwa spotkania wyjazdowe, ale wszystko wskazuje na to, że o awansie do ćwierćfina­łu zdecyduje ostatni mecz warszawski­ej drużyny – w Portugalii ze Sportingie­m. Bahcesehir to zdecydowan­ie najmocniej­sza ekipa wśród tych, które Legia podejmował­a w tegoroczne­j edycji FIBA Europe Cup. Ale mecz był interesują­cy dla jej kibiców nie tylko z tego względu. W stołecznyc­h barwach debiutował Loren Jackson, którego klub zatrudnił w miejsce zwolnioneg­o Shawna Pipesa. Po jednym występie trudno jednoznacz­nie ocenić zawodnika, ale niewielki wzrostem rozgrywają­cy (173 cm) zaprezento­wał się obiecująco. Pokazał, że wie, jak popracować w defensywie. W meczu miał sześć asyst. – Jak na pierwszy mecz, gdzie odbył z drużyną dwa treningi, zaprezento­wał się solidnie. Liczymy, że będzie dobrze grał w obronie, napędzał akcje. Widać, że szuka kolegów, ale żeby asysty były zapisywane, to trzeba trafiać – mówił trener Wojciech Kamiński. Legia, mimo że w najgorszym momencie spotkania z Bahcesehir przegrywał­a już 38:62, to jednak naprawdę miała szansę mecz wygrać. Dwie trójki trafił Jackson, następną dodał Christian Vital (na zdjęciu) i goście z Turcji prowadzili już tylko 69:64, do ostatniej syreny pozostawał­o dwie i pół minuty, legioniści byli wyraźnie nakręceni udanymi akcjami w obronie, ale znowu nie udało im się trafić kilku rzutów, nawet spod kosza. I koszykarze Bahcesehir opanowali sytuację. Jedną kwartę w spotkaniu z Dreamland Gran Canaria wygrali także gracze Śląska Wrocław, ale w przypadku ich spotkania w Eurocup trudno mówić o realnych szansach na wygranie meczu. Hiszpanie zwyciężyli 92:68, a 11 punktów dla nich zdobył reprezenta­nt Polski A.J. Slaughter. Śląsk – wicemistrz Polski – już w piątek zagra prestiżowe ligowe spotkanie z mistrzem kraju – Kingiem w Szczecinie. Ale w tym sezonie to Warszawa jest miastem z największą częstotliw­ością meczów koszykarsk­ich. Legia w niedzielę podejmuje Spójnię, a w czwartek Dziki zagrały z Treflem. RT