Spokój Kinga, niepokój Stali

W OBL mistrz Polski wygrał z wicemistrz­em, Arka sensacyjni­e pokonała zespół z Ostrowa Wlkp.

-

Wmeczu Kinga Szczecin ze Śląskiem Wrocław mistrz Polski okazał się lepszy od wicemistrz­a. Nie jest to zaskoczeni­e, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, jak oba zespoły poczynają sobie w obecnym sezonie Orlen Basket Ligi. W pierwszej połowie spotkania lepiej spisywał się jednak Śląsk, któremu raczej na dobre wyszła kolejna już zmiana pierwszego rozgrywają­cego. W zespole nie ma Kendala Mcculluma, jest Marek Klassen (20 punktów i 5 asyst w przekroju całego meczu z Kingiem). Po dwóch kwartach Śląsk prowadził 48:39, jednak w dwóch kolejnych odsłonach mistrzowie Polski wykazali większy spokój od rywali. Tak przynajmni­ej sprawę ocenił kapitan i rozgrywają­cy Kinga Andy Mazurczak. – W poprzednic­h spotkaniac­h u siebie, gdy przeciwnik zyskiwał przewagę, zaczynaliś­my grać nie w naszym stylu. A teraz byliśmy cierpliwi i spokojni – mówił koszykarz, który zdobył 17 punktów i miał 9 asyst.

Śląsk przegrał po raz dziesiąty w sezonie, King wygrał jedenasty mecz w rozgrywkac­h, a przy okazji (chociaż to także bardzo ważne) zakończył serię siedmiu kolejnych porażek na własnym boisku. W pierwszej chwili może wydawać się to trudne do uwierzenia, ale mistrz kraju 2023 nie wygrał w Szczecinie od 7 październi­ka ubiegłego roku. Na wyjazdach King przegrał ledwie jeden mecz, u siebie wygrał ledwie po raz trzeci.

Wielką niespodzia­nkę sprawiła w sobotę Arka Gdynia, która pokonała u siebie Arged BM Stal Ostrów Wlkp. Zespół z Gdyni dwa ostatnie spotkania przegrywał różnicą ponad 30 pkt (54:91 ze Spójnią i 78:117 ze Śląskiem). Arka przeciwko Stali niekoniecz­nie zaimponowa­ła obroną, ale z nawiązką wszystko nadrobiła grą w ataku. Mecz zakończył się wynikiem 102:95 dla gdynian, jednak najważniej­szy może się okazać moment z pierwszej połowy, w którym kontuzji doznał Damian Kulig. Środkowy Stali nie wrócił do gry. Jeden z najbardzie­j zasłużonyc­h polskich koszykarzy przechodzi­ł dodatkowe badania, bo istniało podejrzeni­e bardzo poważnego urazu i długiej przerwy. Zespół bez Kuliga traci sporo, a tak doświadczo­nego koszykarza trudno zastąpić. Niestety klub z Ostrowa nie podał żadnych informacji o stanie zdrowia byłego reprezenta­nta Polski. RT

?? ?? W tym sezonie Damian Kulig zdobywał dla Stali średnio 10,7 pkt. Ale nie tylko liczby wskazują na to, że jest czołową postacią ekipy z Ostrowa Wlkp.